Школа із спортивним… хостелом

На початку березня виповниться два роки з моменту відкриття після реконструкції Барської дитячо-юнацької спортивної школи. Як і передбачалось масштабним проєктом, вона увійшла до складу найкращих споріднених навчальних закладів України за рівнем  сучасного обладнання і потужної тренувальної бази. За словами директора Олега Голодюка, їхня школа «єдина в області, де є спортивний хостел на 24 місця, ресепшн, сучасна система освітлення та унікальна динамічна підлога – натуральний паркет на гумових подушках…».

Спортшкола в місті Бар була заснована в 1964 році, а з першого січня поточного року вона перейменована на КЗ «ДЮСШ «Колос» Барської міської ради». Тут культивують такі види спорту, як баскетбол, футбол, вільна боротьба, легка атлетика і бокс. В школі працює на постійній основі 12 тренерів і навчаються 580 дітей.

– Наші вихованці беруть участь у змаганнях різного рівня та входять до складу різноманітних збірних, – каже Олег Голодюк. –  Наприклад, дві команди баскетболістів є у Всеукраїнській юнацькій баскетбольній лізі, футбольні команди у складі Дитячої футбольної ліги. Футболісти в минулому році виграли змагання Західного регіону, фінал був у Хмельницькому, переможцями стали хлопці 2006 року народження.

Приємно радує, що учні школи є учасниками та здобувають перемоги на спортивних змаганнях і міжнародного рівня. Зокрема, вони побували в Чехії, Польщі, Франції, Молдові, Німеччині.

До перерахованих вище новинок навчально-технічного забезпечення варто додати і тренажерний зал «Sport Fit», де одночасно можуть займатися фізичною підготовкою більше двох десятків людей. Також маємо на балансі стадіон, розташований поряд зі школою у центрі міста. Зараз завершується виготовлення проєктно-кошторисної документації на його реконструкцію, яку планують провести наступного року.

Не зайвим буде згадати, що біля організаційних витоків реконструкції школи був тодішній голова Барської державної адміністрації Володимир Васильович Саволюк, який свого часу навчався у нашій школі. Саме за його активного сприяння вдалося залучити значні бюджетні вкладення і вкластися у передбачені проєктом строки. Значний внесок у цю справу зробили також народний депутат Верховної Ради України попереднього скликання Іван Іванович Мельничук та генеральний директор ТОВ «Краєвид Поділля» Григорій Михайлович Пуга.

Усі роботи з оновлення закладу обійшлися приблизно в дев’ять мільйонів гривень коштів місцевого бюджету та державних субвенцій. Ми повністю замінили і утеплили дах та фасади, добудували майже 600 квадратів додаткових приміщень, а також зробили гарний хол, який є окрасою нашої спортивної школи.

Ми одна з небагатьох шкіл області, де працюють два адміністратори. У нас ефективно діє бахільна система, тобто відвідувачі або вдягають змінне взуття, або бахіли. Також працює гардероб. Цим забезпечуємо ідеальну чистоту у приміщеннях.

У холі встановлено банківський термінал, через який можна зручно і швидко сплачувати за послуги тренажерної зали чи при поселенні в хостел, а також за оренду спортивної зали.

Олег Голодюк – зі спортивної династії. У нього є ще брат Ігор, який працює у спортшколі тренером. Їхній батько Леонід Ананійович у далекому вже 1964 році разом із своїми колегами заснував нашу ДЮСШ і пропрацював в ній 52 роки.

– Ми з братом тренувалися у батька. Самі ми є баскетболістами. Починали зі шкільного баскетболу, були кандидатами до збірної України, грали в командах різного рівня, а також за Вінницький педагогічний університет.

Мій брат все ще продовжує тренерську діяльність з баскетболу для хлопців, а мені шість років тому спортивна громадськість запропонувала очолити Барську ДЮСШ. Я дав згоду і не шкодую про свій виважений кадровий крок.

За два роки після реконструкції на двісті учнів збільшилась кількість дітей, які відвідують нашу школу. І ми намагаємося робити все для того, щоб ця цифра тільки росла.

Звісно, чим більша кількість дітей, тим більш сучасна і потужна спортивна база необхідна для їх тренувань. Тому, окрім ігрових видів спорту, ми почали розвивати також бокс, відновлюємо легку атлетику, дуже успішно розвиваємо вільну боротьбу. Ставимо за мету, щоб наші учні ставали членами збірних різного рівня – від кадетських і до національних.

Віктор Зеленюк

м. Бар

На знімку: Збірна команда області з баскетболу юнаків 2008 р. н.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені