Штурман Тетяна літає на рівних із чоловіками

Найтендітнішим і найменшим на зріст штурманом авіації в Україні називають чарівну дівчину Тетяну, яка служить у бригаді транспортної авіації імені Дмитра Майбороди, що дислокується в Гавришівці поблизу Вінниці. Про здібності, успіхи та вже чималий досвід льотчиці розповіла інформаційна агенція Міноборони «АрміяInform».

Ще з дитинства, слухаючи батькові розповіді, Таня мріяла літати та пообіцяла собі, що мрія здійсниться. Її тато – колишній військовий, теж прагнув стати штурманом, але через певні обставини не зміг закінчити навчання.

Естафету підхопила дочка, яка стала штурманом літака авіаційного загону авіаційної ескадрильї та блискуче виконує поставлені завдання на рівних із чоловіками. Тетяна вже налітала понад 200 годин і стала справжнім фахівцем.

– Під час свого першого польоту відчуваєш нереальне хвилювання, адже просто не розумієш, що коїться. І так, певно, ще польотів 5-6. Але коли вже впевнено вдихаєш свіже повітря, розумієш, що саме цього прагнула твоя душа, – розповідає дівчина про свої перші польоти.

Каже, що найбільше її вразив переліт із Гавришівки до Одеси. Це було минулого літа у День Військово-Морських сил ЗС України. Тетяні випала честь летіти разом із командувачем Повітряних сил генерал-полковником Сергієм Дроздовим. «Коли він вітав екіпаж, я почувалася страшенно гордою тим, що є часточкою льотного колективу», – ділиться враженнями пані штурман.

А ще розповідає про особливі прикмети чи «забобони», що побутують серед льотчиків. Наприклад, перед польотом вона обов’язково має погладити ніс літака, наче дзьобик пташки, аби зарядити небесну машину  своєю позитивною енергетикою.

Штурман Тетяна виконує завдання з перевезення особового складу та вантажів, невдовзі також планує  навчитися виконувати десантування. За її словами, служити саме в цьому колективі їй комфортно, адже тут служить багато молодих льотчиків-випускників Харківського національного університету Повітряних сил. Колеги діляться досвідом, дають цінні поради.

– Старші колеги-чоловіки намагаються піклуватися про мене, як про доньку, я дуже вдячна їм за це. Але одразу попереджаю, що я такий самий член екіпажу, як і вони, тому буду виконувати бойове завдання.

Серед обов’язків штурмана – відстежувати схему зльоту та заходу на посадку, особливо на «не своїх» аеродромах, розраховувати курс, підказувати, де перебуває екіпаж, постійно контролювати місцеперебування, надавати поради командиру, коли збільшити чи зменшити вертикальну швидкість, надавати інформацію льотчику про те, за якою схемою зайдуть на посадку. Виконувати ці непрості завдання Тетяні допомагають знання математики та досвід, набутий у тренувальних польотах.

Підготував Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені