Щеплювати від COVID-19 в Україні почнуть 15 лютого

На вакцинацію можна буде записатися

Глава МОЗ Максим Степанов запевнив, що початок вакцинації в Україні заплановано на 15 лютого. Він зазначив, що джерел поставок вакцин в країні кілька. Перший – це ініціатива Covax. В цілому поки передбачено отримання Україною 8 мільйонів доз вакцини, які будуть надані до кінця 2 кварталу. Степанов додав, що від ініціативи також очікується збільшення поставок ще на 8 мільйонів. Іншим джерелом поставок є контракти безпосередньо з виробниками. Відповідно до одного з них країна очікує 1913000 доз.

Також він анонсував підписання інших технічних контрактів, однак не назвав, на яку кількість доз і з якими виробниками. Першою вакциною, яку отримає Україна, буде американська Pfizer-BioNTech – розробка американської та німецької фармацевтичних компаній Pfizer і BioNTech. Спочатку країна отримає 117 тисяч доз.

Головний санлікар України Віктор Ляшко пояснив: українці матимуть можливість записатися на вакцинацію від COVID-19 трьома способами: через сайт-платформу, в телефонному режимі і у сімейного лікаря. Про це Ляшко розповів в інтерв’ю ТСН: «10 лютого у нас вже буде повністю протестований у медичних інформаційних системах, які сьогодні стоять у лікарів, модуль “імунопрофілактика”. І паралельно з цим буде запущений сайт, який буде розповідати все про імунопрофілактику і дасть можливість записуватися … Паралельно розробляється така ж комунікаційна кампанія. Буде три механізми, як це можна буде зробити: записатися, записатися до сімейного лікаря, отримати запрошення в телефонному режимі від Центру первинної медико-санітарної допомоги», – сказав головний санлікар.  Також він запевнив, що навіть якщо немає сімейного лікаря, проблем з вакцинацією не буде: людину  скоординують за місцем проживання до певного пункту щеплення.

Юлія Разанова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені