Щоб громади не залишились без культури

Представники Ямпільської, Бабчинецької, Крижопільської, Піщанської, Студенянської, Чернівецької територіальних громад та Могилів-Подільської райдержадміністрації, відповідальні за галузь культури, зібрались на нараду в історико-культурному заповіднику «Буша».

Як повідомив сайт облдержадміністрації, метою зібрання було обговорення актуальних питань надання культурних послуг на рівні громад, також ризиків, пов’язаних із функціонуванням закладів культури після впровадження реформи децентралізації.

Гострим, зокрема, визнали кадрове питання. Так, спостерігається тенденція призначення у громадах керівників управлінь культури та закладів культури без відповідної фахової освіти та досвіду. Також на зниження якості надання культурних послуг суттєво впливає переведення працівників клубних і бібліотечних закладів на 0,75, половину або й чверть ставки. Така тенденція спостерігається в більшості громад області у зв’язку з нестачею бюджетних асигнувань.

Начальник управління культури та креативних індустрій департаменту гуманітарної політики облдержадміністрації Ольга Дернова зазначила, що культура має розкривати творчий потенціал громади, забезпечувати діалог усіх соціальних груп, гармонійний розвиток особистості та зростання добробуту мешканців громад. Також йшлося про важливість збереження народних аматорських творчих колективів у клубних закладах, адже ці колективи зберігають українські традиції та презентують їх на теренах Вінниччини, України і за кордоном. Учасники зібрання акцентували увагу і на необхідності збереження маєтків, палаців на територіях громад. Такі об’єкти можуть стати туристичними магнітами.

Управління культури спільно з Вінницьким обласним центром культури «Щедрик» ініціювали надання методичної та практичної допомоги громадам, зокрема щодо розвитку кіно- та відеомережі.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені