Щоб техніка «не вкрала» здоров’я
Щоб правильно скоригувати свій побут в улюбленому помешканні, фахівці виробили кілька золотих правил.
Передусім пам’ятайте: прилади, що не працюють, краще вимикати із розетки. Адже техніка, під’єднана до електромережі, що працює в режимі очікування, теж є джерелом незначного електромагнітного поля, і що довший провід, то випромінення більше.
Зверніть увагу, як під’єднані ваші люстри – в розрив вимикача має йти не нульовий, а фазовий провід. Якщо цього правила не дотрималися, знайте: в центрі кімнати ви запустили справжню бомбу сповільненої дії – постійне джерело електромагнітного випромінення.
А тепер від стелі погляньмо на підлогу. Якщо ви постелили звичні лінолеумову чи дерев’яну підлогу – добре. Коли ж вирішили, що найкращим варіантом є тепла підлога, знайте: разом із теплом людина від неї отримує втричі інтенсивніше опромінення електромагнітним полем, ніж працівники сучасного офісу, що вщерть заповнений технікою. Тож, звісно, таку підлогу не варто стелити, особливо в спальні. У цьому місці відпочинку все має бути зроблено з натуральних матеріалів, і тут не бажано не лише ставити техніку, а й протягувати під ліжком кабелі чи розміщувати їх близько від розеток.
У кабінеті або ж у кухні, де зазвичай найбільше встановлюють різноманітних електроприладів, для цього найбільше підійде місце біля стіни, що виходить на вулицю. Інакше ви можете опромінити людей, що живуть за стіною, або ж тих, хто перебуває збоку або ж позаду від агрегата.
Намагайтеся найбільш уживану техніку ставити хоча б за півтора метра від себе, тобто нехай вона працює якомога далі і якомога рідше.
Щоб запобігти появі потужного електромагнітного поля, фахівці рекомендують не вмикати одразу багато техніки та обирати не надто потужні моделі, й частіше провітрюйте кімнати, особливо перед сном.
Особливе питання – робота за комп’ютером. Ризики захворіти на електромагнітну алергію зменшуються, якщо користуватися сучасною моделлю з рідкокристалічним монітором, за найменшої перерви вимикати або ставити монітор у режим очікування й хоча б щогодини робити перепочинок від роботи. А ще експерти рекомендують комп’ютер і захисний екран заземлити, але зробити це треба правильно: на контур заземлення будинку, а не як дехто заземлює на батареї, труби, «нуль» розетки. І бажано працювати за комп’ютером лише в натуральному одязі, що не електризується, бо синтетика може посилити дію електромагнітного поля на організм.