Ювілей Михайла Грушевського

відзначили на Вінниччині

Цими днями в селі Сестринівка Козятинської територіальної громади відзначали 155-у річницю від дня народження Михайла Грушевського, першого і єдиного Голови Центральної Ради УНР, творця її Конституції, видатного вченого-історика, якому вдалося пробудити національну свідомість цілого народу.

Науково-історичні, святково-урочисті заходи відбулись саме у Сестринівці, оскільки історія роду Михайла Сергійовича Грушевського бере свій початок саме з Козятинщини. Адже саме в цьому селі перший Президент України провів дитячі роки, куди він приїжджав до родичів.

Розпочався цикл заходів із засідання круглого столу за участі дослідників життя і багатогранної спадщини державотворця. Науковці та краєзнавці зібралися у затишному залі Сестринівської гімназії, що носить ім’я Михайла Грушевського.

Учасники зібрання говорили про політичні погляди Михайла Грушевського у еміграції, про його родину у світлі архівних документів, про внесок Михайла Сергійовича у становлення і розвиток вітчизняної журналістики, про репресії і ув’язнення у житті родини Грушевських, про роль села Сестринівка у формуванні особистості Великого Українця.

Гарним завершенням роботи круглого столу стало урочисте покладання квітів до стели М.С.Грушевського на території школи та до могили діда Михайла Сергійовича Захарія Оппокова, а також екскурсія Сестринівським музеєм Михайла Грушевського, яку провела старший науковий співробітник історичної скарбнички Людмила Левчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені