«Юним друзям лісу» – 50

Саме стільки років при Сумівській школі діє учнівське лісництво «Юні друзі лісу», шефство над яким взяв місцевий Бершадський держлісгосп.

  У школі створено і діє лісівничий еколого-просвітницький центр, який в 2016 році оновив всю інформаційну базу за рахунок коштів державного підприємства Бершадський лісгосп на суму майже 100 тис. грн. Тут учні прилучаються до азів лісівничої науки, викладається курс за вибором з «Основ лісового господарства», проводяться зустрічі з лісівниками, заняття з написання науково-дослідницьких робіт, семінари, конференції, свята. Разом з відділом освіти для вчителів організовуємо предметні семінари, міжрегіональні конференції, майстер-класи, круглі столи з обміну досвідом.

Як результат, багато наших вихованців стали лісівниками, агрономами, вчителями предметів природничого циклу, є такі, які зараз навчаються на лісівничих факультетах.

У школі працює екологічна лабораторія, де діти вчаться вирішувати особливо гострі екологічні проблеми села, виносять їх на засідання старостату с. Сумівка, набувають умінь писати науково-дослідницькі роботи з лісівництва, екології. Наші вихованці – учасники конкурсів науково-дослідницьких робіт з лісівництва, лісознавства, лісорозведення.

Вихованці учнівського лісництва «Юні друзі лісу» неодноразово ставали переможцями обласних лісівничих зльотів та учасниками  Всеукраїнських зльотів учнівських лісництв, які проходили в містах: Рівне, Суми, Київ, Луцьк. Цікаві й змістовні виставки з наробками про свою роботу оформляли наші вихованці на лісівничих зльотах. Юні лісівники за допомогою електронних презентацій розповідали про свої досягнення, захищали дослідницькі роботи з лісової справи.

У доробку добрих справ вихованців учнівського лісництва є ціла низка природоохоронних заходів: це збір насіння лісових дерев, заготівля соковитих кормів для підгодівлі диких звірів, які живуть у вольєрі Сумівського лісництва, допомога у вирощуванні саджанців ялівцю, самшиту, ялини у теплицях базового господарства, посадка жолудів у короби, екскурсії, експедиції до лісу з метою вивчення його біологічного розмаїття, спостереження за змінами лісу у різні пори року, пропагандистська робота. І головне, чим займаються юні лісівники – це весняна і осіння посадка лісу.

За час роботи шкільного лісівничого об’єднання школярами під керівництвом лісівників Сумівського лісництва висаджено на площі понад 55 га саджанців дуба звичайного, горіха чорного, береки лікарської, модрини, груші, черешні в кількості близько 150 тис. штук. Це вагомий внесок у збільшення лісистості Бершадщини. За плідну працю учнівське лісництво «Юні друзі лісу» неодноразово нагороджено грамотами республіканського, обласного, районного рівнів, цінними подарунками.

У думці завжди повертаюсь до того, як важливо, щоб дитина з перших кроків по землі вчилася жити в мирі з природою. Про це ж свого часу писав великий педагог В. Сухомлинський: «Від того, що відкрилося дитині в навколишньому світі в роки дитинства, що її захопило і здивувало, що обурило – від цього залежить, яким громадянином буде наш вихованець».

Про це свідчить наш багатий досвід співпраці лісівників та педагогів, зокрема в рамках організації  діяльності учнівського лісництва.

Учні разом з лісівниками вже багато років реалізують унікальну в межах країни програму заліснення, яка стартувала ще в 2006 році, беруть участь в акції «Зелена країна».

Найбільш цікавим і захоплюючим для дітей є безпосередня зустріч з його величністю Лісом тоді, коли просто йдуть на екскурсію, і тоді, коли садять маленькі саджанці, з яких виросте майбутній український ліс.

Упродовж всього навчального року вихованці лісництва беруть участь у різноманітних природоохоронних акціях. Щорічно з радістю виготовляють  синичники, шпаківні для перелітних птахів. Не бувають порожніми годівниці на подвір’ї  та у фруктовому саду Сумівської школи, тому що не забувають про своїх пернатих друзів  – птахів,  які залишилися зимувати у нас на Поділлі, школярі Сумівської школи.

Від усього серця хочу подякувати лісівникам-професіоналам Бершадського краю, хто працював,  працює  і опікується школярами упродовж всіх років діяльності учнівського об’єднання.

Особливі слова подяки   Бондарю Анатолію Омеляновичу, Краснєєву  Миколі  Володимировичу, Сташенку Володимиру Анатолійовичу, Гузу Анатолію Олексійовичу, Гузу Віктору Анатолійовичу. Вони глибоко переймаються проблемами нашого шкільного лісівничого об’єднання.

Разом ми садимо ліс, прислуховуємося до слушних порад про те, як це зробити правильно. Краснєєв  М.В. за 25 років на посаді директора Бершадського лісгоспу постійно навчав, підтримував, допомагав юним лісівникам, забезпечував усім необхідним для участі у зльотах, акціях, конкурсах.

Наша мета – вчити молодь шанувати ліс, виховати у підростаючого покоління шанобливе ставлення до природи, дотримання правил поведінки в лісі, допомогти здійснити головне завдання лісівників – відтворення лісів України, вчити юне покоління вже з молодого віку ставитися до його Величності  Лісу з повагою, пам’ятати, що саме в наших руках те, яким буде довкілля, наш край, наша планета.

Вітаємо усіх, хто був і хто є вихованцем учнівського лісництва «Юні друзі лісу» з ювілеєм! Нехай шумить лісами та гаями наша подільська земля!

У цей важкий час ми не можемо відзначити свій 50-річний ювілей урочисто і помпезно, але  віримо, що прийде перемога і свято буде феєричне!

Галина ГУЗ,

завідувачка Сумівської філії

Війтівського опорного закладу

загальної середньої освіти

Бершадської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені