Яка доля чекає на 45-й завод?

Під час візиту до Вінниці генеральний директор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв відвідав 45-й експериментальний механічний завод.

Це підприємство діє у нашому місті з 1943 року, сьогодні воно належить до Державного концерну «Укроборонпром» та є провідним із виробництва технічних засобів транспортування, заправки, перекачування і зберігання нафтопродуктів. За словами багаторічного керівника заводу Миколи Чумака, основна продукція, що виробляється тут для оборонної галузі – паливозаправники, зокрема авіазаправники.

– На сьогодні підприємство не має заборгованості з заробітної плати, що є дуже важливим фактором. Разом з тим, на території заводу працює ще одне потужне підприємство – ДП «Електричні системи», яке є великим платником податків на території Вінницької громади. Ми маємо наміри розвивати підприємство, адже для цього є і потужності, і професійний колектив, – зазначив голова облдержадміністрації Сергій Борзов.

«Сьогодні я побачив, що підприємство працює і має перспективу», – сказав Юрій Гусєв. А оскільки нині менше половини потужностей і приміщень використовується для потреб заводу, то, за його словами, є можливість створити на частині приміщень індустріальний парк, тобто майданчик для інвестицій. Адже наразі йде активна робота над реформуванням оборонно-промислового комплексу, в першому читанні ухвалено законопроєкт, який передбачає корпоратизацію і дозволяє залучати на оборонні підприємства інвесторів, зокрема і закордонних.

На питання про застаріле обладнання заводу керівник «Укроборонпрому» відповів, що, в першу чергу, має бути вибудувана стратегія розвитку підприємства, відповідно до якої відбуватиметься його переоснащення.

Також у цей день стало відомо про заплановану зміну керівництва 45-го заводу. Юрій Гусєв подякував Миколі Чумаку за його багаторічну роботу, відзначив його заслуги у збереженні заводу, вручив відзнаку «Укроборонпрому» та запропонував Миколі Федоровичу надалі працювати радником із питань розвитку підприємства. А нового директора призначать на основі конкурсу.

До речі, наприкінці минулого року було оприлюднено офіційну інформацію про те, що ДК «Укроборонпром» після проведення інвентаризації буде ліквідовано, а на його базі планується створити новий оборонний холдинг у формі акціонерного товариства.

Юрій СЕГЕДА

Фото з офіційного сайту облдержадміністрації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені