Які об’єкти цьогоріч приватизують?

Продати «з молотка» на Вінниччині планують, зокрема, заводи, кар’єри та колишню картографічну фабрику.

Як повідомив голова облдержадміністрації Сергій Борзов, регіональне відділення Фонду державного майна України по Вінницькій та Хмельницькій областях посіло 2 місце в індикативному рейтингу регіональних відділень ФДМУ. В минулому році в області через електронну систему «Прозорро.Продажі» проведено 85 аукціонів, продано 20 об’єктів малої приватизації (зокрема 4 єдиних майнових комплекси державних підприємств). До держбюджету надійшло 70,9 млн грн, з них: 54,7 млн від приватизації та 16,2 млн від оренди державного майна.

Саме з Вінниччини, з Немирівського спиртзаводу, стартувала приватизація підприємств спиртової галузі у 2020 році. Нині на цьому підприємстві триває масштабна реконструкція виробництва. Загалом в області продано 4 об’єкти спиртової галузі – до держбюджету спрямовано 127,9 млн грн. Ще 6 спиртзаводів планують приватизувати у 2022-му.

Також завдяки співпраці облдержадміністрації з ФДМУ та територіальними громадами торік у комунальну власність громад передано 5 житлових будинків та 1 гуртожиток: 3 житлових будинки в Козятинській громаді, по одному будинку в Копайгородській та Стрижавській, гуртожиток у Джуринській. Ще 17 житлових будинків чекають на прийняття їх у комунальну власність та до сфери управління ОДА. Оформлення документів триває щодо 6 житлових будинків для передачі у комунальну власність Шаргородської міської ради; 2 житлових будинків – у власність Гайсинської міськради; 9 житлових будинків до сфери управління Вінницької ОДА.

 У затвердженому Фондом державного майна України переліку об’єктів малої приватизації є 53 об’єкти Вінниччини. За словами Сергія Борзова, окрім спритзаводів, найцікавішими лотами у «приватизаційному меню» 2022 року можуть бути єдині майнові комплекси ДП «Вінницький авіаційний завод», ДП «Мурафський кар’єр», ДП «Піщанський кар’єр», ДП «Державний фонд геопросторових даних України» (колишнє ДП «Вінницька картографічна фабрика»), також 100% акцій АТ «Вінницький завод «Кристал».

«Перехід до прозорих аукціонів з приватизації та оренди, розкриття всієї інформації про доступні об’єкти дозволили суттєво підвищити ефективність використання державних активів та забезпечити рекордні надходження до держбюджету. У 2022 році по Вінницькій області планується отримати не менше 185 млн грн надходжень від приватизації державного майна», – зазначив голова ОДА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені