Які овочі і зелень посадити в городі після картоплі

Картопля вважається одним з основних харчових продуктів. Хоча її можна купити в будь-якому магазині, городники вважають за краще вживати в їжу власноруч вирощені бульби, виділяючи під культуру велику грядку. Але з року в рік садити картоплю в одному і тому ж місці не можна.

Чому не можна садити картоплю на одному місці щороку?

Ґрунт швидко виснажується. Урожай стає мізерним, бо плоди дрібнішають.

Рослини починають страждати від всіляких хвороб і навали шкідників.

Якщо щорічно планувати город заново, висаджувати однорічні культури з урахуванням сівозміни, то і урожай завжди буде радувати.

Картопля належить до сімейства пасльонові, тому за рік до посадки, а також на наступний рік після збирання врожаю на тому місці не бажано висаджувати баклажани, томати, тютюн, солодкий перець і інші рослини, що належать до цього сімейства.

Що можна посадити після картоплі?

Квасолю або горох, які насичують ґрунт азотом.

Патисони, кабачки, гарбузи.

Цибулю і часник.

Листові салати, шпинат, руколу, базилік.

Буряк, моркву.

Редис, редьку, селеру.

Огірки.

Петрушку, кріп.

Коренеплоди можна висаджувати лише у тому разі, якщо ґрунт додатково збагачувався компостом або перегноєм, оскільки цим рослинам потрібне хороше живлення. А ось садова суниця є поганим сусідом картоплі і погано після неї росте, тому полуницю краще посадити якнайдалі від картопляних грядок.

Оскільки картопля збіднює ґрунт, після збирання врожаю варто засівати грядку сидератами. Коли сидерати досягнуть висоти 15-20 см, скосити їх і закрити в землю, перекопавши на пів штика лопати. Вибрати для цієї мети можна олійну редьку, гірчицю, вику або суріпицю. Головне, щоб сидерати не встигли зацвісти, оскільки тоді вони стають жорсткими і довго перегнивають у землі. А якщо насіння встигне дозріти, то позбуватися від небажаної рослинності доведеться довго.

Деякі городники вирощують картоплю два роки поспіль на одній грядці, а лише після цього змінюють місце. Щоб отримати на другий рік хороший урожай, знезаражують ґрунт, вносять в землю восени свіжий гній.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені