Як відлякати птахів від плодових дерев

Ягідні культури, які дозрівають у саду, цікаві не тільки власнику дачної ділянки, але і пернатим мешканцям. Адже птахи не просто ласують смачними ягодами, вони здатні завдати шкоди самим деревам.

Велика кількість пернатих живуть зграями та давно вже облюбували для себе як годівниці плодові дерева. Але такі нальоти на присадибне господарство зовсім не радують господарів садових ділянок. З одного боку, птахи допомагають боротися зі шкідливими комахами, а от з іншого – вони чудово ласують урожаєм, який абсолютно для них не призначається.

Найчастіше дерева черешні стають об’єктом напасті з боку горобців, синиць, омелюхів, сойок, шпаків. Після птахів залишаються пошкоджені плоди, які можуть залучати комах і стати розсадником паразитарних грибків. Чим більше за своїм розміром птах, і чим більша чисельність пернатих у зграї, тим більше вони здатні завдати шкоди господарству.

Однак не варто вважати птахів стихійним лихом. Людина цілком здатна за допомогою мінімальних витрат або навіть домашніх засобів відвадити пернатих нальотчиків.

Існує кілька способів уберегти врожай. Це допоможе повністю захистити дерево і не дати птахам дістатися до фруктів або відлякати пернатих за допомогою різних хитрощів.

Давно доведено, що, перебуваючи в зграї, птахи стають більш сміливими, ніж на самоті. Але наскільки б сміливими вони не були, навіть найбільш безстрашний пернатий не стане ласувати черешнею або вишнею, якщо йому докучають неприємні звуки, яскраве освітлення, постійне миготіння предметів, блискучих на сонці. Такі тонкощі дозволяють уберегти дерева від нальотів зграй.

Найбільш доступні хитрощі, якими може скористатися будь-який власник, це повісити в кронах дерев предмети, які здатні шелестіти або шарудіти. Це можуть бути поліетиленові пакети, фрагменти слюдяних упаковок з-під подарунків, яскрава фольга, плівка з відеокасет. А ще непотрібні дитячі іграшки, різні тріскачки, вертушки. Вони чудово відлякують пернатих. Такі заходи здатні врятувати плодові дерева від стадних птахів, без витрачання зайвих грошей на дорогі захисні засоби.

На жаль, багатьом садівникам відомо, що пройде деякий час, і птахи просто звикнуть до лякаючих їх предметів. Однак зверніть увагу, що досягти максимальної ефективності можна при поєднанні декількох способів відразу, а також систематично переносити на нові місця пташині «лякалки».

Ще один спосіб відвадити птахів від ягід – використовувати настої з сильним запахом – часниковий відвар, пекучий перець, цитрусові. Всі ці культури не подобаються птахам, і вони будуть уникати дерев, обприсканих вказаними культурами. Однак у цього методу є невеликий недолік: перший же дощ змиє весь захист, та й

спекотна погода не сприяє довгому збереженню натуральної ефірної олії.

До не менш дієвого засобу убезпечити урожай відноситься приховування крон дерев. Матеріали для укриття не повинні служити перешкодою для проникнення сонячних променів, природних опадів і свіжого повітря. Але разом з цим вони повинні не дати птахам можливості сісти на гілки.

З недавнього часу в продажу з’явилося безліч захисних сіток. Неткані матеріали з невеликою щільністю, які часто використовують, щоб закрити підростаючі посіви. Вони не заважають дихати рослинам, добре проводять природну вологу, як від опадів, так і при поливі, а також не служать перешкодою для сонячних променів. Тканина дуже легка, тому не пошкоджує гілки, і при цьому служить надійним способом захисту від птахів для дерев з невеликими кронами.

Для великих дерев краще за все застосовувати сітки з великими отворами. Ніякої шкоди для крони не буде. Птахи, звичайно, зможуть сідати на дерева, але от дістатися до плодів їм буде не під силу. Завдяки зеленому кольору сітку важко помітити з боку, і вона ніяк не вплине на зовнішній вигляд садової ділянки.

Якщо садівник не хоче довірити захист свого врожаю домашнім способам, він може застосувати новітні технології, за допомогою яких придумано механічний пристрій, що генерує ультразвук. Вухо людини не здатне почути звукове коливання, а ось для птахів воно буде чутися як тривожний сигнал. Така міра придатна і для невеликої ділянки, і для величезного господарства.

Технічні характеристики, потужність приладу дозволяють підібрати варіант, який влаштує будь-якого садівника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені