Як пережити зиму

в умовах дефіциту електрики, газу та опалення

Для тих, хто звик до тепличних умов цивілізації, ця перспектива здається апокаліптичним сценарієм. Але це ніякий не апокаліпсис. Чому я в цьому абсолютно переконаний? Тому що в нашому житті такий форс-мажор вже відбувався. Причому без будь-якої війни.

Це відбувалося на початку дев’яностих. Не пам’ятаю достеменно, який саме рік. Чи 1991, чи 92-й… Неважливо. Розвалився СРСР, а разом з ним розвалилося все. Розвалилося постачання продовольства, розвалилася торгівля, фінансова система, система охорони здоров’я і правоохоронна система. Нинішня молодь навіть не може собі уявити ситуацію, коли тотально у всіх магазинах немає ніякого товару.

Так-от, опалення теж зникло. Тобто десь котельні працювали, але воду гріли так, щоб вона просто не замерзла у трубах. Про гарячу воду з крана просто мова не йшла. І так тривало цілу зиму. Як ми це пережили? Розкажу.

1. Ми почали жити в одній кімнаті і кухні. Ще дві кімнати просто закрили і не використовували.

2. На плиті стояла масивна залізяка – це був десятисантиметровий шматок рейки – і під ним постійно горів газ. Це відчутно додавало тепла, хоча до комфортної температури було дуже далеко. Якщо рейки немає, підійде будь-яка масивна залізяка або камінь.

3. Під всіма опалювальними батареями лежали ганчірки. З них постійно тік конденсат, бо в хаті боло десь 14-15 градусів, а вода у батареях десь 3-5 градусів.

4. Аби розігнати тепле повітря по хаті, шматок рейки обдувався вентилятором.

5. Звісно, ми постійно були дуже тепло вдягнуті. Якщо вже замерз, то зігрітися важко. Краще до замерзання не доводити.

Ось у такому режимі ми і пережили зиму, яка, до речі, була не надто м’якою. Зараз зими в середньому значно тепліші.

Отже, повірте, у проблемах з опаленням і електрикою нічого фатального немає, щоб там не мололи kazzaпські гниди.

На додачу  розкажу про  пролампу-пічку- опалювальний прилад, який кожен може змайструвати  самостійно. Два перевернутих горщики для квітів, вставлені один в другий з зазором. Під ними горять три свічки. Ця конструкція нагрівається десь до 200 градусів і розповсюджує приємне тепло. А на додачу ще й непогано світить, книжку спокійно можна читати.

Пані та панове, закликаю всіх зберігати спокій. Уявляєте собі, як безсило будуть казитися мosskaлі, коли зрозуміють, що нас ні заморозити, ні спалити, ні заморити голодом їм несила.

Дмитро ДІДКОВСЬКИЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені