Як потрапити на службу до тероборони?

Інформагенція «Армія Inform» повідомляє, що з початком 2022 року в Україні розпочалось формування батальйонів територіальної оборони в кожній області. На Вінниччині таких батальйонів буде сім – один у Вінниці та 6 у районах. У кожному з них створюється певна кількість штатних посад. Про те, як стати військовослужбовцем підрозділу тероборони, розповів підполковник Юрій Парадюк, командир бригади територіальної оборони Вінниччини.

За його словами, найпростіший шлях – знайти в Інтернеті адресу і телефон найближчого територіального центру комплектування (колишнього військкомату) і дізнатись у чергового контакти батальйону тероборони. Або просто підійти на рецепцію і заявити про своє бажання служити. Але зволікати не варто, аби не запізнитися.

– Багато достойних спеціалістів із класним досвідом були в резерві. У першу чергу пропонували посади саме їм. Також робили запити по бойових частинах, декого вербували, дехто сам виявив бажання у нас служити. До прикладу, спілкувався із досвідченим воїном, що служить на Донеччині, а сам родом із Вінниччини, він виявив бажання служити у нас. Затягувати з візитом однозначно не потрібно. От у нас, умовно, є десять посад водіїв. Яким би класним фахівцем не виявився одинадцятий претендент, нічого запропонувати йому не зможемо, – розповідає підполковник.

Підписати контракт із підрозділом ТрО можуть лише люди з досвідом військової служби. Це або офіцери, або солдати чи сержанти. У випадку з солдатсько-сержантським складом є ще й вікове обмеження – не менше 35 років. Щодо офіцерів нема жодних вікових обмежень.

– Перелік документів зовсім нескладний, – продовжує Юрій Парадюк. – Це типовий набір, більшість претендентів їх готують за один день, тим паче у ТЦК зазвичай вже є певні документи, якщо людина служила за контрактом. Це паспорт, ідентифікаційний код, копія документів про освіту, про службу, довідка від психіатра, з нарко-тубдиспансера, довідка з МВС, що засвідчує несудимість… Головним каменем спотикання стає ВЛК. На жаль, очікуване «придатний» у особовій справі вдається побачити не усім. Якщо потенційні контрактники (які мають досвід військової служби) віком до 40 років проходять комісію на місцях, то старші – лише у Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону. Цивільним людям, навіть якщо вони дотично мають відношення до армії, до прикладу, займаються волонтерською діяльністю чи мають рідних у війську, можемо запропонувати лише «резерв»…

А далі буде співбесіда, на якій керівництво тероборони сподівається побачити в очах кандидата щире бажання служити та захищати державу і свою територіальну громаду.

– Що стосується дефіцитних спеціальностей, то це – хороші зв’язківці. У цій галузі стався справжній прорив за останні роки, тому знання 20-річної давнини можуть бути неактуальними. Проблематичним також є напрямок охорони державної таємниці, – каже комбриг територіальної оборони Вінниччини.

До речі, служити в тероборону беруть і чоловіків, і жінок.

Фото «Армія Inform»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені