«Я – Маріуполь»

Гуманітарно-інформаційний хаб (центр) із такою назвою відкриють у Вінниці

Як ровідомляє Вінницька міськрада, це проєкт підтримки для внутрішньо переміщених маріупольців. У хабі безкоштовно допомагатимуть з відновленням документів, пошуком зниклих та поверненням примусово депортованих у Росію. Будуть працювати дитячі й дорослі психологи, медики. Також надаватимуть допомогу в пошуку роботи, юридичні консультації щодо можливості відновлення знищеного майна й отримання фінансової допомоги.

«Місто майже зруйновано. 90% будівель – пошкоджені. 70% – це пряме влучення авіації чи артилерії. Зараз більш як 10 000 маріупольців обрали Вінницю і залишились тут проживати. Тож наша головна мета – допомогти своїм мешканцям. Дякую Вінницькому міському голові Сергію Моргунову, що він підтримав нашу пропозицію, і вже наступного тижня ми відкриємо гуманітарно-інформаційний хаб «Я – Маріуполь»», – повідомив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко (на фото ліворуч).

Наразі такі центри вже працюють у Дніпрі та Запоріжжі. Заплановано, що з’являться ще у Києві, Одесі, Львові, Кропивницькому, Хмельницькому, Івано-Франківську та інших містах.

«Плануємо спільно з Маріупольською міською радою створити не тільки хаб, а і організувати оздоровчі табори для дітей. Ми розглядаємо різні варіанти для тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб, у тому числі маріупольців. Відпрацюємо всі організаційні моменти, щоб створити місце, де вони зможуть отримати відповідну консультацію або послугу, вирішити питання юридичного характеру, скористатись комп’ютером тощо. Тобто це комплекс заходів, який спільно з партнерами будемо забезпечувати для людей, які залишились без дому і яким дуже потрібна така підтримка», – каже Сергій Моргунов.

Також очільник міста додав, що на сьогодні до Вінниці переїхали і 17 підприємств із регіонів, постраждалих від бойових дій, серед них вісім – з Маріуполя. Глови обох міст зустрілись із підприємцями з Маріуполя та Донеччини, які вже перереєстрували свій бізнес у Вінниці або планують це робити. За словами Вадима Бойченка, у центрі «Я – Маріуполь» працюватиме і відділ підтримки бізнесу. А Сергій Моргунов наголосив, що вінницький муніципалітет готовий і надалі допомагати з процедурними та іншими питаннями, щоб переміщений бізнес міг відновити роботу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені