«Я – Українка»

Таку назву має виставка відомої майстрині витинанки Оксани Городинської, присвячена 150-річчю Лесі Українки.

Експозицію демонструватимуть в обласному краєзнавчому музеї до 11 березня. Нагадаємо, що видатна українська поетеса народилась  25 лютого.

Переважна частина робіт на виставці – витинанки, але є також і живопис художниці. Загалом майже  50 робіт. Жанровий акцент виставки невипадковий, адже з ім’ям Оксани Городинської на Вінниччині пов’язане відродження традиційного для українського народного мистецтва виду творчості – витинанки. Розмаїття її зразків, розміщених у залі, вражає:  як завбільшки зі стандартний розмір аркуша, так і масштабніші роботи. Наскрізна, об’єднуюча тематика творів  – сакральний український орнамент, українські легенди і міфи та образи українськості.

«Це персональна виставка Оксани Городинської, знаної майстрині витинанки, писанки і живопису, а також громадської діячки. Вона вирішила виставку присвятити ювілею Лесі Українки, назвавши її «Я – Українка» – на знак солідаризації з позицією поетеси, яка називала себе українкою і була нею все своє не дуже довге, але плідне життя. Тематика і сюжетика робіт Оксани збігається з Лесиним життєвим кредо, бо вона сама теж є поетесою і дуже принциповою в своїх національних переконаннях», – презентувала експозицію завідувачка сектора виставкової роботи Вінницького обласного краєзнавчого музею Тетяна Журунова.

За її словами, орнаментальним композиціям майстрині притаманна динамічна пружність лінії, виразність силуету, афористична глибина змісту та особистісна авторська філософія. Літературне підґрунтя образотворчості знаходить продовження у поетичній творчості мисткині.

Крізь кущі паперового гаю

Пробивається промінь рясний…

Витинаю, надіюсь, кохаю.

Я співаю про світ осяйний.

Оксана Городинська вже понад 20 років очолює Будинок народної творчості у Могилеві-Подільському, де плекають та розвивають усі жанри та напрямки декоративно-прикладного та образотворчого народного мистецтва. Талановита жінка відома також як  громадський діяч і  краєзнавець. Її творчість сповнена не лише яскравими образами та виразною колористикою, а й глибоким філософським змістом.

Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені