«Єстим з вами»

На православний Великдень на головних вулицях Кракова відбувся багатолюдний марш солідарності з Україною. Під час мирного заходу лунали українські та польські гасла, які віддзералювали поточну складну військову ситуацію в Україні. Викрики звучали трьома мовами, в тому числі англійською, аби привернути увагу багаточисельних польських туристів. Гасла «Соборна Україна» та «Разом нас багато» скандували упереміш з оплесками та політичними вимогами. Попереду колони відрядили українців та поляків, які гордо несли наші стяги. Позаду виднілися польські знамена та прапори Євросоюзу.

Мирна хода рухалася під патріотичний акомпанемент, який лунав з колонок по всьому маршруту – з центру міста і до Генерального консульства України в Польщі. Найчастіше вмикали пісню, нині особливо популярну «У лузі червона калина», нові музичні твори «Океану Ельзи» та інших українських виконавців, які не залишилися осторонь військового конфлікту і своєю творчістю підтримували та підбадьорювали наших військових і звичайних українців.

Не обійшлося без гуртового виконання національного гімну та все тої ж «Червоної калини», яка відродилася та знову стала культовою для нашої країни. Кожен учасник заходу міг долучитися до безпосередньої взаємодії з тридцятиметровим національним символом України – потриматися за прапор та разом з іншими пронести його вулицями Кракова. Півтори години знадобилося процесії, аби подолати запланований маршрут. Всі зупинялися, вітали, фотографували та знімали відео натхненних людей, які понад усе мріють про мир на рідній землі та повернення у свої домівки.

24 квітня минуло два місяця з моменту початку російської агресії в Україні. І хоч світ тоді й об’єднала загальна хвиля солідарності та співпереживання – поступово мешканці мирних країн починають забувати про цей наймасштабніший конфлікт у Європі, який стався за останні пів століття. Вкотре організована мирна хода у Польщі була спрямована на об’єднання усіх людей проти насильства та злочинної війни, яка нині охопила центр Європи. 

 Частинкою мирного маршу в Кракові

вдалося стати Вікторії МЕЛЬНИК

                                                                                                  Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені