«Ідеальний бісквіт – на молоці…»

Свої перші кондитерські експерименти Євгенія Бондар розпочала ще в шкільні роки. Це захоплення пронесла крізь роки і сьогодні продовжує випікати свої бісквітні шедеври, знаходячи час для хобі, попри відповідальну роботу юриста у солідній вінницькій фірмі. Мало яке сімейне свято чи урочистість у друзів обходиться без ажурного дива – високого вишуканого торта її авторства.

– Хоча перші мої вироби мало були схожі на торти. Вони швидше нагадували ну дуже солодкі омлети, – зі сміхом згадує невдалі  спроби Євгенія. – Але я не відступилась і потроху опанувала кондитерські премудрості. Продуктів у нас було вдосталь (я родом із Оратівського району), мама мене не сварила, а лише підтримувала. До речі, ні матуся, ні бабуся пекти не люблять і роблять це дуже зрідка. Тож вчилась я по кулінарних книжках і тв-програмах, які тоді ще лише набирали популярності. Звісно, безліч корисної інформації знайшла в Інтернеті.

З-поміж усього розмаїття солодощів найкраще Євгенії вдаються саме бісквіти. Хоча безліч господинь, будемо відверті, просто  побоюються підступатися до цього кулінарного жанра. Адже занадто високі ризики замість пишного коржа побачити в духовці плаский млинчик. Або вже після випікання із сумом спостерігати, як цілком вдалий бісквітик на очах «спадає»…

– Треба вчитись на своїх помилках, дотримуватись технології та пробувати ще і ще раз! Поки я знайшла свій ідеальний бісквіт, теж пройшов час. Найбільше мені подобається рецепт так званого заварного  бісквіта на молоці.  Він має насичений смак та вогкість, не потребує додаткового просочування, – підбадьорює початківців Євгенія. І ділиться ще кількома професійними секретами. Зокрема, радить придбати на кухню електронні ваги – коли точно дотримані пропорції, і результат гарантовано кращий.

Приміром, тісто випікає лише у роз’ємних кільцях, які ставить на застелене фольгою деко. Краї фольги слід трохи загорнути на форму. Випічка на фользі не пригоряє, не треба нічого мастити жиром. По краю кільця можна трохи пройтися гострим ножем і роз’єднати його, вивільнивши випічку. Її слід виймати, тільки коли остигне.

Щоб тісто залишалося пишним і не «падало», в жодному разі не відкривайте духовку в перших 30 хвилин випікання, і ставте його  пектися лише у розігріту до потрібної температури піч. А якщо хочете вдало зібрати торт – не кваптесь. Після того, як він спечеться та вистигне, загорніть його у харчову плівку та залиште на ніч в холодильнику. Так він стане щільнішим, вогкішим і не буде кришитися при нарізанні,  дозріє та набуде виразнішого смаку.

Солодкими хітами від пані Євгенії, які рідні та знайомі просять виконати «на біс», стали торти з ягідними начинками (особливо чорничною)  і торт «Снікерс». Ягоди наша героїня змушена заморожувати з літа – іменин, ювілеїв та інших радісних подій у родині вистачає. А «Снікерс» має усю повноту шоколадно-арахісового  пікантного присмаку з ніжним прошарком карамелі. Ніби шоколадка, а ніби і торт водночас –  подобається і малечі, і дорослим. Хоча дешевим чи простим у приготуванні цей торт назвати не можна. Щоб ним посмакувати, знадобляться і не дешеві продукти, і час. Якщо ж не наважуєтесь на такі складні рецепти, спробуйте спекти бісквіт на молоці, а оригінальний заварний крем на сметані готується досить просто. Він вдало відтінятиме смак випічки. Також Євгенія поділилась рецептом гарбузового кексу – і корисно, і просто, і смачно водночас. Тим же, хто не любить солодкого, до смаку будуть кіш з грибами.

– В жодному разі не беріться за випічку у поганому настрої, коли роздратовані чи сердитесь, поспішаєте. «Що швидко робиться – то криво родиться» – не раз і не два переконалась у цій народній мудрості на власному досвіді. Лише з любов’ю, натхненням і гарними думками беріться до тіста. І нехай вам смакує на здоров’я! – побажала читачам газети Євгенія Бондар.

Юлія РАЗАНОВА

Бісквіт на молоці

Інгредієнти: 4 яйця, 150 г цукру, 165 г борошна, 120 г молока, 60 г вершкового масла, чайна ложка розпушувача.

Збити яйця з цукром до повного розчинення (можна міксером, а можна вручну). Молоко довести до кипіння, виключити і вкинути вершкове масло, розчинити його. Просіяне борошно змішати з розпушувачем. У цукрово-яєчну масу по черзі порціями, по кілька ложок,  додавати борошно та гаряче молоко з маслом, продовжуючи збивати. Вимішати до однорідності.

Готове тісто вилити у форму (я беру діаметром 18 см) і випікати у розігрітій до 180оС приблизно 50 хв. Перших півгодини бажано не відкривати духовку. В кінці можна перевірити на готовність шпажкою.

Охолоджений бісквіт розрізати на 3-4 коржі і промастити будь-яким кремом або ягідною начинкою. 

Крем заварний на сметані.

Інгредієнти: 500 мл сметани (бажано жирної базарної, але можна і 22%-ної з магазину), 2 яйця, 2 ст. ложки кукурудзяного крохмалю, 180 г цукру.

Всі інгредієнти перемішати і поставити варитися на водяну баню. Доводимо до кипіння, постійно помішуючи. Крем досить швидко гусне – знімаємо з вогню, охолоджуємо і даємо «відпочити» в холодильнику.

Такий крем можна робити і на основі будь-якого жирного йогурту. Тоді він набуває присмаку відповідного фруктового наповнювача. Але в такому разі потрібно брати 90 г  цукру. 

Торт «Снікерс»

Інгредієнти: тісто: 2-3 яйця, 300 г цукру, 130 г олії, 280 борошна, 60 г какао, півтори чайної ложки соди, 280 мл молока, 1 столова ложка яблучного оцту.

Крем: 400 г будь-якого вершкового сиру (можна «Креметте» марки «Хохланд», а можна «Крем-чіз» марки «Президент»), 180 г вершкового масла не менше 80% жирності, 120 г цукрової пудри, 1 ст. ложка арахісової пасти (можна зробити самотужки, перебивши в блендері арахіс і давши трошки олії). 

Карамель:  250 г цукру, 250 мл  вершків 33% жирності, 30  г вершкового масла, дрібка підсушених і подрібнених арахісових горішків.

Яйця збиваємо з цукром до пишності, продовжуючи збивати, тоненькою цівкою додаємо олію. Просіяне борошно змішати з содою і какао. У яєчно-цукрову суміш по черзі, рівними порціями, додавати борошняну суміш та молоко (не кип’ячене, охолоджене). Коли все змішаємо, в кінці додаємо столову ложку оцту і ще раз перемішуємо. Випікаємо за 180 0С близько години.

Крем: в чаші міксера збити масло з пудрою, доки масло не посвітлішає, потім додати решту складу і збити до пишності.

Карамель: вариться в каструлі з грубим дном. Розтоплюємо цукор. Коли він починає карамелізуватися,  додаємо попередньо розігріті у мікрохвильовці вершки, вимішуємо, вимикаємо і додаємо шматочок масла. Можна процідити крізь ситечко для більшої однорідності.

Корж розрізаємо на 3 частини. Перемащуємо кремом. На другому коржі  всередині крему зробити заглиблення і вилити охолоджену карамель. З боків торт теж прикрасити кремом. За бажанням прикрасити горішками, тертим шоколадом тощо.

Гарбузові кекси

Інгредієнти: 100 г родзинок, 170 г борошна, 1 ч. ложка соди,  1 ч. ложка кориці, 1/3 ч. ложки меленого мускатного горіху, 2 яйця, 150 г цукру, 1 ч. ложка ванільного цукру, 100 мл соняшникової олії, 200 г гарбузового пюре (приблизно склянка).

Спочатку робимо заготовки. 110 родзинок залити (бажано на ніч) 2 ст. ложками води або алкоголю, щоб родзинки стали вологими  і не забирали вологу з кексу. Готуємо гарбузове пюре: відварений шматочками гарбуз протираємо через сито або  перебиваємо блендером.

У мисці змішати  сухі інгредієнти (борошно, соду, корицю, мускатний горіх). Окремо збити на стійку піну яйця з цукром та ванільним цукром. Продовжуючи збивати, додаємо тонкою цівкою соняшникову олію. Коли отримали рівномірно вимішану суміш, додаємо  гарбузове пюре. Поєднуємо цю суміш із сухими інгредієнтами, додаємо родзинки, вимішуємо  тісто.

Форму для випікання змащуємо маслом, викладаємо тісто і випікаємо кекс за температури 1800С 30-40 хв. Готовність перевіряємо шпажкою. Дістаємо з форми, коли кекс повністю охолоне.

Кіш з грибами

Інгредієнти: тісто: 280 г борошна, 170 г вершкового масла, 1 ч. ложка солі, 50-60 мл крижаної води.

Начинка: 600-700 г грибів, 100 г твердого сиру цибулина, олія для смаження, сіль, чорний мелений перець чи інші спеції –  за смаком.

Заливка: 2 яйця, 150 г вершків або сметани, сіль.

Замішуємо тісто. Для цього у просіяне і насипане гіркою борошно натираємо на тертці попередньо охолоджене чи заморожене масло, солимо, перемішуємо, додаємо воду і замішуємо тісто. Формуємо кульку, загортаємо у харчову плівку і ставимо в холодильник на 30-40 хвилин.

Тим часом готуємо начинку. Помиті, порізані гриби (найкраще печериці) обсмажуємо на олії з цибулею, солимо, перчимо. Для заливки змішуємо сметану з яйцями, присолюємо, додаємо спеції за смаком. Натертий сир можна додати або в заливку, або до обсмажених грибів. Тісто розкачати або розтягнути руками відповідно до розмірів форми (невисокої з бортиками) і викласти туди, піднявши краї по периметру. Далі застелити тісто папером для випічки, а зверху насипати будь-яких крупів. Це потрібно для того, аби тісто залишилось у формі тарілочки і середина не дуже піднялась. Випікати хвилин 30 за температури 170 градусів. Тоді вийняти з духовки, прибрати папір з крупою, викласти начинку, залити заливкою і поставити допікатись ще десь хвилин на 30 до готовності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені