«Ідей багато: будемо реалізовувати…», –

каже голова ГО «Клуб підприємців» Олексій Алєксєєв.

Вже другий рік у Ладижині успішно працює громадська організація для захисту прав та допомоги підприємцям. Очолює її колишній посадовець Олексій Алєксєєв, який прийшов зі сфери державного управління, а нині усі свої зусилля зосередив довкола громадської роботи. Олексій Михайлович родом із Ладижина, де проживає й досі. Магістр державного управління, знає роботу органів місцевого самоврядування зсередини та добре розуміється, що входить до компетенції тих чи інших структур, де отримати потрібну інформацію, як подати запит та отримати на нього відповідь.

Дана громадська організація покликана допомагати місцевим підприємцям вести свій бізнес, орієнтуватися в законодавстві, змінах у податковій системі тощо. Перші установчі збори Клубу підприємців міста Ладижин, що створений за підтримки Проєкту ПРОМІС у рамках Фонду сприяння розвитку малих та середніх підприємств, відбулися ще торік улітку. Партнерами в реалізації проєкту стали також міська рада Ладижина, Агенція місцевого економічного розвитку, ТОВ «ДТЕК ЕНЕРГО», ГО «Фундація підприємницьких ініціатив». За цей час у Клубі провели чимало тренінгів і консультацій, а його приміщення ставало майданчиком для зустрічей однодумців, майстер-класів та виставок. До речі, за підтримки ПРОМІС вдалося придбати комп’ютерне обладнання та 40 крісел для офісу Клубу.

          Нові члени долучаються до клубу задля отримання знань з фінансової грамотності, впровадження енергоефективності в підприємництві, ведення бізнесу онлайн та неформальних зустрічей. Наразі існує великий запит на інформацію щодо користування електронними сервісами, як наприклад, участь у закупівлях Прозоро, а також використання смартфонів замість касових апаратів. Крім того, за участі експертів відбувається систематичне навчання підприємців та їхнє онлайн-консультування.

– У місцевого бізнесу вже давно назріла потреба об’єднати свої зусилля, аби виживати у складних для підприємництва умовах. 2017-2019 рік запам’ятався нашим підприємцям затяжною кризою, а потім на неї наклався коронавірус, від чого найбільше постраждав саме малий та середній бізнес і ФОПи. Ініціативу згуртуватися висловили самі люди, а очолити організацію попросили мене, певно тому, що я маю багаторічний досвід роботи в держуправлінні, а за плечима не один депутатський термін. У нашій організації є люди, які працюють як офіційно (10 осіб), так і на волонтерських засадах (близько 50). Загалом у Ладижині зареєстровано понад 700 підприємців, тож працювати є з ким і є для кого. Ми також активно взаємодіємо з місцевими чиновниками та державними структурами, постійно відслідковуємо зміни в законодавчій сфері, проводимо тематичні зустрічі підприємців із представниками від Пенсійного фонду, податкової служби, юристами, органами влади.  Влаштовуємо майстер-класи від успішних колег з інших районів або області, де запрошені гості діляться отриманим досвідом, розповідають про труднощі, проблеми та як їх долали. Уклали протоколи про наміри з іншими великими містами України: ділимося досвідом, переймаємо дієві та ефективні моделі співпраці з підприємцями та різними структурами, – каже очільник ГО. – Втілюємо у життя отримані інфраструктурний та інформаційний ґранти, підтримуємо та розвиваємо культурне життя в місті. Формуємо виставковий фонд із робіт, подарованих художниками та різьбарами, які приїздять до Ладижина на мистецькі фестивалі та пленери. Крім того, проводимо дитячі художні виставки, влаштовуємо уроки живопису для малечі та дорослих, аби віднайти та розкрити їхні приховані таланти.

– «Клуб підприємців» допомагає також старшому поколінню міста опанувати сучасну техніку, на спеціальних курсах навчаємо «продвинутому» користуванню ґаджетами та необхідними програмами (пошта, розрахунок за комунальні платежі, соціальні мережі, банківські послуги онлайн) – все, аби пришвидшити діджиталізацію населення. На жаль, й досі для літніх людей такі навички залишаються чимось недосяжним – справжнім випробуванням. Проєкт із цифрової грамотності для людей поважного віку «Без бар’єрів, без обмежень» став можливим завдяки перемозі у конкурсі мініпроєктів «Громада своїми руками» від компанії ДТЕК. Раз на тиждень усі бажаючі можуть долучитись до безкоштовних занять та отримати практичні навички для користування сучасними ґаджетами, що є особливо актуальним для людей пенсійного віку, – розповідає про робочі будні організації пан Олексій.

– Радіємо, що серед нас працюють й представники влади. Хочеться подякувати за постійну взаємодію і добрі поради начальнику відділу економіки Ладижинської міської ради Руслану Помогайбо, депутатам міської ради Антоніні Залепі, Віктору Пічі, Тетяні Сагаєвій та іншим, – висловив вдячність голова Клубу. – Також тісно співпрацюємо з президентом «Клубу ділових людей Вінниці» Надією Лисецькою. Зокрема, на останній діловій сесії ми аналізували бізнес-середовища, алгоритм співпраці влади, громади та бізнесу, а також інструменти залучення інвесторів та донорських організацій,

У Клубі допомагають не лише «старим» підприємцям, а й організовують освітні заходи для початківців, як-от недавній семінар на тему «Реєстрація ФОП, системи оподаткування, облік та звітність». Зустріч провели в межах проєкту «Громадськість за демократизацію», який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Близько 20 підприємців змогли дізнатись актуальну інформацію та почути відповіді на нагальні питання у форматі живого спілкування. Крім того, результатом запланованих заходів Програми «Адвокація підприємництва в місті: від навчання до системи» має стати розроблена спільно з підприємцями міста Стратегія розвитку малого і середнього бізнесу на 2022 – 2025 роки.

– Ладижин пережив непрості часи: закрилися 4 великих підприємства, але на їхнє місце прийшли 5 нових. Нині місто змінюється на очах, чого тільки вартий наш дендрологічний парк та його інфраструктурне оснащення. Не соромно запросити закордонних сусідів у гості, які, між  іншим, стверджують, що наш парк – столичний рівень. А як було не просто залучити до нас такого потужного інвестора, як МХП, який приніс до міста значні інвестиції, будує житло для своїх працівників, підтримує освіту та дошкільну ланку, дає робочі місця населенню. Нещодавно запрацювала й наша організація. Разом навчаємося, трудимося та запрошуємо усіх до співпраці. Будуємо, розвиваємось разом, – підсумував розмову Олексій Михайлович.

Вікторія МЕЛЬНИК

Світлини з фейсбук-сторінки «Клуб підприємців»

One thought on “«Ідей багато: будемо реалізовувати…», –

  • 24.11.2021 о 14:23
    Permalink

    А ще старішого голову знайти не могли? Впевнена, що він у підприємництві він так розбирається, як порося в апельсинах. Треба було пристроїти старого?

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені