Іонафан та Сергій підуть услід за Медведчуком?

Президент України Володимир Зеленський своїм указом № 898/2022 від 28.12.2022 призупинив громадянства низки священників УПЦ (МП). Про це повідомило видання «Лівий берег» (LB.ua).

«Як часто буває в таких випадках, указ не оприлюднюється офіційно, оскільки містить персональну інформацію. Але за інформацією джерел LB.ua, йдеться про призупинення громадянства 13 представників УПЦ», – сказано в публікації.

У цьому списку, зокрема, митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан, якому СБУ вручила підозру в державній зраді. За наявною інформацією, він нібито є також власником російського паспорта, а подвійне громадянство заборонене українським законодавством…

Серед тих, чиє українське громадянство призупинено, назвали також вікарія Тульчинської єпархії, єпископа Ладижинського Сергія (в миру Сергій Аніцой, родом із Сумщини) – особу, наближену до митрополита Іонафана.

Нагадаємо, в листопаді СБУ інформувала, що експертиза підтвердила «наявність незаконної діяльності проти державної безпеки України» з боку митрополита Іонафана – в миру Анатолія Єлецьких, уродженця с. Шаталовка Воронезької (нині Білгородської) області РФ, випускника Ленінградської духовної академії, кандидата богословських наук і церковного композитора. Йдеться про те, що він підготував та зберігав у підсобних приміщеннях церкви листівки, в яких виправдовував збройну агресію РФ і тимчасову окупацію регіонів України, також закликав у цих «агітках» до захоплення державної влади і порушення меж кордону нашої країни…

Інші «призупинені» проросійські ієрархи: архієпископ Новоазовський Варсонофій (Донецька єпархія); протоієрей Віктор, настоятель храму Олександра Невського (Одеська єпархія); єпископ Ялтинський Нестор; митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій (у нього СБУ знайшла російські паспорти, а в єпархіальних комп’ютерах – дитячу порнографію); митрополит Роменський і Буринський Іосиф; митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней; архієпископ Волноваський Амвросій – вікарій Донецької єпархії, настоятель чоловічого монастиря; архієпископ Ровеньківський і Свердловський Аркадій, який  втік до Росії; митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар; архієпископ Костянтинівський Паїсій, який активно благословляє терористів «ДНР»; митрополит Святогірський Арсеній – вікарій Донецької єпархії, намісник Святогірської Лаври.

Розслідування тривають, інкриміновані фігурантам статті Кримінального кодексу передбачають реальні тюремні терміни. Можливо, призупинення громадянства цих діячів має на меті уникнути збурення громадської думки, натомість підозрюваних (хто ще не втік) можуть просто виміняти у ворога, як Медведчука, на полонених захисників України чи українських політв’язнів.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені