Тепло від дому до окопу

Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб спільно з територіальними громадами Вінниччини організували виготовлення та збір окопних пічок (понад 140), господарським та шанцевих інструментів, необхідних для обладнання бліндажів. Громади Вінниччини також зібрали необхідні для військових інструменти: лопати, сокири, кирки, скоби, цвяхи, утеплювачі, плівку, свічки тощо.

Згадану благодійну допомогу чим швидше передадуть нашим захисникам на передову. До проєкту «Тепло від дому до окопу» долучились 50 громад та комунальні підприємства області.

– З початку повномасштабної війни ми загалом передали на передову майже 30 буржуйок. Сьогоднішня акція не стала виключенням, окрім згаданих обігрівачів вдалося зібрали скоби, лопати, кирки. Окрім необхідного інвентаря щоразу передаємо на фронт їжу та смаколики, – зазначила Олена Резнік сільський голова Городківки.

– Буржуйки, які ми привезли для передачі на передову, робили майстри з нашої громади та робітники комунальних підприємств. Метал для буржуйок частково купували, а частково отримували в дар від місцевих підприємців. Всі хотіли бути потрібними і корисними, а ми від допомоги не відмовляємося – розповіла голова Чечельницької громади Світлана Палісіка.

Микола Савченко

– Ми долучилися до акції передавши буржуйку, три лопати, три сокири, кирку, 200 скоб і 10 кг цвяхів. Переконаний, що лише гуртуючись для спільної мети ми зможемо перемогти ворога, – зазначив голови Ольгопільської територіальної громади Микола Савченко. – Із нашої громади нині на фронті воює 164 людини. В першу чергу їздимо до них, допомагаємо. Підтримуємо чим можемо й громади інших областей. Нещодавно возили теплі речі й овочі у Шевченківську громаду Миколаївської області. Працюємо заради нашої спільної перемоги.

Буржуйки від громад

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зауважив, що дана ініціатива покликана об’єднати громади, щоб спільними зусиллями сформувати допомогу необхідну для військових.

– Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб працює з кінця березня. Його роботу очолює і координує Володимир Гройсман. З перших днів роботи штабу були визначені ключові пріоритети його діяльності: підтримка внутрішньо переміщених осіб, населення області, допомога Збройним Силам України та сприяння бізнесу. Багато проєктів із допомоги родинам військовослужбовців уже зреалізовано в області. Важливо, щоб у місцевого самоврядування була єдність, як і з перших днів війни, – наголосив Вячеслав Соколовий. – Хочу подякувати головам громад, депутатам різних рівнів, звичайним жителям, бізнесу, волонтерам, які стали одним щитом, допомагаючи Збройним Силам України. Нам дуже важливо підтримати наших військових особливо в нинішній зимовий час. Адже ціль у нас одна – перемогти якнайшвидше та забезпечити мир в країні.

Передачею майна для військових завершився перший етап проєкту «Тепло від дому до окопу». На старті – доставка пічок та інструментів бійцям на місця дислокації. Вантаж отримають військові підрозділи з Вінниччини та батальйон територіальної оборони, які несуть службу на передовій.

Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені