20 тис. грн на відновлення історичної пам’ятки

перерахував власних коштів голова Піщанської селищної ради Олександр Крижанівський.

Йдеться про стару занедбану криницю у центрі Піщанки. Аби відновити її і впорядкувати навколишню територію, голова Піщанської селищної ради Олександр Крижанівський задіяв місцевих майстрів Віталія Ярового та Олександра Нікітьонка.

За короткий час вони розчистили все навколо від чагарників, дерев, спорудили нове цебриння. А зверху, як видно на світлині, збудували красиву оригінальну альтанку, прикрашену візерунками.

Втім, криниця виявилась не лише історичною, а й дещо незвичайною.  Адже її джерельна вода має здатність зцілювати хвороби. За словами місцевих старожилів, подібні непоодинокі випадки було зафіксовано у церковних книгах. Та й в усних народних переказах саме ця криниця згадувалась не один раз. Так що мешканці селища знали  про її лікувальні властивості здавна – ще від своїх дідів-прадідів.

Так що відтепер на Зелені свята, Різдво Христове та Великдень сюди приходитимуть люди, щоб освятити воду та набратись здоров’я. І все це завдяки голові селищної ради Олександру Крижанівському, який за власні кошти врятував криницю від занедбання. Чоловік зробив добру справу, і хочеться сподіватись, що його ініціативу підтримають всі депутати, старости, підприємці та фермери Піщанської громади. Кожен відшукає у своєму селі по занедбаній криниці і доведе її до ладу.

Володимир БРЕНДУЛЯК

Піщанська громада

Тульчинський район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені