«Заслуженим» став епідеміолог

Вінницький лікар отримав почесне звання «Заслужений лікар України». Він, зокрема, брав участь у розробці заходів щодо запобігання поширенню на території області вірусу COVID-19.

Як інформують на фейсбук-сторінці департаменту охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації, почесне звання отримав завідувач відділу державної установи «Вінницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Степан Ярославович Томин. Він став одним із розробників плану протиепідемічних заходів із  запобігання  поширенню на території Вінницької області випадків COVID-19. Завдяки прописаному плану на початку пандемії вінницькі лікарі-інфекціоністи та лікарі-вірусологи вивели нашу область на другу позицію в Україні за кількістю проведених аналізів.

Голова ОДА Сергій Борзов передав Степану Томину від Президента України нагороду та наголосив на професійних здобутках лікаря. В свою чергу головний санітарний лікар Вінниччини, директорка лабораторного центру Валентина Зайцева висловила думку, що через пандемію коронавірусу лабораторний центр нарешті «вийшов з тіні».

– До COVID-19 ми ніби були нікому не потрібні. Наших працівників постійно скорочували, а ми, натомість, робили все те, що раніше входило до обов’язків обласної санепідемстанції: перевіряли воду, тифи, скази… І тільки тепер ми відчули себе потрібними людям, затребуваними спеціалістами. Ви навіть не уявляєте, який обсяг роботи нині доводиться виконувати нашим лаборантам, і вони, не нарікаючи, виконують її, – підкреслила свою позицію пані Зайцева. 

Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені