Стусівські читання відбулись дистанційно

У рамках Стусівських читань, присвячених 83-й річниці з дня народження українського поета і дисидента Василя Стуса, відбулась науково-практична конференція, організована обласною бібліотекою ім. К. Тімірязєва. Зважаючи на карантинні обмеження, захід відбувся у дистанційному форматі за допомогою платформи для відеоконференцій «ZOOM». Також розмова транслювалась у «Facebook» на сторінці Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки.

Участь у конференції взяли науковці з Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського, Донецького національного університету ім. Василя Стуса, Уманського педагогічного університету ім. Павла Тичини, фахівці бібліотечної галузі, представники облдержадміністрації, депутати місцевих рад, письменники, громадські діячі. Ведучим онлайн-зібрання був письменник та викладач факультету філології й журналістики Вінницького педуніверситету Віктор Крупка.

Відкриваючи конференцію «Василь Стус – син України, велич світова», директорка Вінницької ОУНБ ім. К. Тімірязєва Лариса Сеник наголосила на важливості й актуальності теми та нагадала, що вже понад три десятиліття в обласній бібліотеці у січні (з нагоди дня народження) та у вересні (в день пам’яті видатного земляка) традиційно відбуваються Стусівські читання.

Також у конференції взяв участь син Василя Стуса Дмитро Стус – письменник, літературознавець, кандидат філологічних наук, генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка.

– Мені дуже приємно, що традиція Стусівських читань, закладена колишнім директором Вінницької обласної бібліотеки Василем Федоровичем Циганюком, який відкрив для мене ваш край і з яким ми провели у вашій бібліотеці багато вечорів, продовжується, розвивається і знаходить нові формати, – зазначив Дмитро Стус та розповів про інтерес до творчості Василя Стуса за кордоном, зокрема про вихід його книги «Веселий цвинтар» у Польщі, також про співпрацю з британськими та французькими перекладачами і видавцями.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені