Дитячу переселять, медичну приєднають до «тімірязєвки»

Об’єднавши дві бібліотеки – обласну дитячу ім. Івана Франка та обласну бібліотеку для юнацтва – у Вінниці планується створити одну потужну обласну дитячо-юнацьку бібліотеку. Про це розповів заступник голови обласної ради Ігор Івасюк. За його словами, утворення такого єдиного бібліотечного простору поліпшить надання послуг і сприятиме розвитку закладів.

– Ми маємо можливість створити єдину потужну бібліотеку для дітей і юнацтва, теж імені Франка – на вулиці Льва Толстого. Це буде правильно з точки зору надання цих послуг, адже вони зберігаються у центрі міста. Але послуги будуть більш якісними. Сьогодні у кожної бібліотеки свої фонди. Є випадки, коли закуповується одна і та ж література, періодика, а було б доречно купувати більший спектр літератури, якщо це буде одна велика бібліотека. Також це можливість проводити більше заходів зі школярами, – зазначив Ігор Івасюк.

Оскільки приміщення на вул. Соборній обласна бібліотека для дітей нині орендує, то її планують перевести у будівлю, що перебуває у власності облради – на вулиці Льва Толстого, де зараз розташована медична бібліотека. Отже, дитяча буде напроти юнацької та отримає власне приміщення і власну територію. Таке сусідство двох бібліотек сформує цілісний бібліотечний простір і для маленьких, і для юних користувачів. Після «новосілля» біля бібліотеки планують встановити дитячий майданчик та зробити спільний благоустрій територій обох закладів.

А наукову медичну бібліотеку, у свою чергу, планується об’єднати з обласною науковою бібліотекою ім. К. Тімірязєва. Бо, за словами заступника голови облради, не зовсім правильно, коли є дві наукові бібліотеки з фактично розділеними фондами. Натомість можна створити потужну медичну філію в рамках обласної наукової «тімірязєвки» і таким чином дати усім користувачам цієї філії можливість доступу до величезних наукових фондів.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені