Уряд може повернути адаптивний карантин

Про те, що в Україні станом на початок лютого немає червоних зон епідемічної небезпеки щодо поширення коронавірусної хвороби COVID-19, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 2 лютого. «Згідно з нашою стратегією ми хочемо перейти до адаптивного карантину. Зараз ми зробили прорахунки – і найближчим часом винесемо на засідання Кабінету Міністрів цю постанову. Це результат нашої спільної діяльності по боротьбі з “ковідом”: у нас на сьогоднішній день по тих показниках, які були, немає жодної адміністративно-територіальної одиниці, яка б була в червоній зоні”, – повідомив Максим Степанов.

Напередодні,1 лютого, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на нараді у Президента заявив: «Аналіз показує, що є регіони, у яких можна більше послабити карантинні заходи – до рівня, який відповідав жовтій та зеленій зоні».

Нагадаємо, що в Україні впродовж пандемії діяли обмежувальні заходи різного рівня.У березні-квітні 2020 року в Україні діяв локдаун, влітку діяв адаптивний карантин, у листопаді влада запроваджувала “карантин вихідного дня” на три вікенди (з 14 до 30 листопада), а в січні 2021 року – посилений карантин на 17 днів (із 8 до 24 січня включно). За даними МОЗу, останні два заходи дозволили збити “хвилю” поширення COVID-19.

Раніше Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що, найімовірніше, адаптивний карантин в Україні буде продовжено з кінця лютого до кінця березня. В Україні за минулу добу виявили 2030 нових випадків коронавірусу, одужав 5131 пацієнт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені