«Районку» прийняли у комунальну власність міста

Ще 29 січня депутати міськради під час сесії ухвалили рішення про прийняття у комунальну власність міста Вінницької центральної районної лікарні.  Заявлялося, що міська влада має намір покращити матеріально-технічну базу закладу, медики, в свою чергу, отримають такі ж самі гарантії, як і працівники міських медичних закладів, а пацієнти, які мешкають у вінницькому районі, матимуть можливість й надалі отримувати в районній лікарні медичну допомогу.

Повідомляється, що представники міської та районної рад провели зустрічі з персоналом Вінницької Центральної районної лікарні, де й пояснили усі деталі переходу закладу у комунальну власність міста: медичні працівники продовжать працювати на своїх робочих місцях, планують також покращити якість медичної допомоги і комфортність умов для пацієнтів та персоналу. 

Аналогічні процеси відбуваються в усіх громадах країни, оскільки вони передбачені  в Законі України №1009-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» від 17 листопада 2020 року.  Цим документом передбачається, що усі заклади освітньої, культурної, соціальної та медичної сфери, які були у спільній власності територіальних громад району, а саме у власності Вінницької районної ради, мають перейти у власність тих громад, на території яких вони розташовані.  

В той час як депутати міської ради вже все вирішили і зняли питання по лікарні, то на сесії Вінницького району (яка відбулася через декілька днів після міської) вирували пристрасті. Під стінами адміністративної будівлі зібралися працівники Вінницької центральної районної клінічної лікарні та мешканці сільських громад. Люди (близько шести десятків осіб) пікетували районну раду через незгоду із передачею закладу у комунальну власність міської громади.

Учасники акції висловили переконання, що з передачею лікарні у комунальну власність міста мешканці довколишніх громад втратять можливість отримувати кваліфіковану медичну допомогу вузьких спеціалістів. Районна лікарня повторює функції міських медзакладів вторинного рівня, і її з часом можуть перепрофілювати. Протестувальники також заявили, що ані з колективом, ані з громадами питання підпорядкування райлікарні місту не обговорювалось і їхня позиція не враховувалася.

Згодом мітингарі увійшли до сесійної зали райради, де саме проходило пленарне засідання. На ньому й мали розглянути питання безоплатної передачі цілісного майнового комплексу Вінницької ЦРКЛ у комунальну власність Вінницької міської громади.

– Всім присутнім в залі було запропоновано висловитися з приводу передачі лікарні в комунальну власність міста. Активістів заслухали: і медичних працівників, і звичайних громадян, які користуються послугами медичного закладу. Опісля депутати проголосували і більшістю голосів підтримали рішення про передачу районної лікарніу підпорядкування місту, – зазначив голова районної ради Ігор Шутак. – Кількість людей, які прийшли «вболівати» за долю медичного закладу сильно перебільшили, тож я притримуюся думки, що не всі з мітингувальників відстоювали лікарню з власних переконань, це більше скидалося на організований захід конкретними зацікавленими особами.

Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені