Зимовий перепис зубрів

Зубри європейські – це справжні лісові велетні, найбільші за розмірами тварини у наших краях. Мешкають ці представники Червоної книги на Поділлі у лісових угіддях ДП «Хмільницький лісгосп». Загалом історія сучасного зубрового роду на Вінниччині бере початок з 1979 року, тоді до області завезли шістьох особин даного виду. Згодом тут утворилася найчисельніша популяція зубра європейського в Україні.

Наразі триває облік цих мисливських тварин у лісгоспах Вінниччини, який і покаже, наскільки кількісно та якісно змінилась ситуація із зубрами, скільки з’явилося за минулий рік молодняка, які справи із гендерною складовою, адже останніми роками лісівники фіксують збільшення кількості самців. Торік хмільницькі лісівники нарахували 101 зубра.

Червонокнижних велетнів, вирощених на Вінниччині, відловлюють та переселяють в інші регіони України. За минулі роки 34 зубри перевезли до інших областей – у мисливські угіддя Чернівецької, Львівської, Волинської та Івано-Франківської областей.

А ще відлов і переселення дозволяють регулювати оптимальну щільність зубра, яка у нас на Вінниччині становить п’ять особин (при нормі три) на 1000 га угідь. І цього вже забагато, адже тварини можуть ходити не тільки лісами, а й полями, заходять у приватні обійстя, завдають шкоди сільгоспугіддям, хоча для людини зубри безпечні.

У стаді зубра європейського панує матріархат. Осторонь від основного стада ходять самці-одинаки – зубри старшого віку, яких уже не допускають до виконання функції продовжувача роду. Попри велику масу тіла і грізний вигляд зубри-вигнанці абсолютно безпечні, тому боятися зустрічі з ними у лісі не варто. Більше того, зазвичай зубри самі уникають людей. Зубри-вигнанці блукають лісами, заглядаючи до лісових годівниць для підкріплення сил. Однак прагнення до соціуму об’єднує престарілих самців, і ті часто гуртуються по 2-3 і навіть до 7 особин в одне міністадо.

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК

за матеріалами пресслужби Вінницького ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені