Знову горять… люди

Перед тим, як розповісти про загибель батька і сина-атовця під час пожежі в іллінецькій дев’ятиповерхівці в середині минулого місяця, навів сумні факти втрат людей по нашій області. Вогонь і дим забрали їх у першій половині січня близько десятка! Друга половина місяця була дещо спокійнішою, але не без трагедій. Так, 19 січня в Черемошному Тиврівського району, за свідченням рятувальників, внаслідок порушення правил експлуатації печей згоріла 59-річна власниця будинку. А 26 січня – одразу ж два випадки смертей внаслідок куріння в ліжку. Не стало 54-річного мешканця села Пляхова Козятинського району та роком молодшого жителя Корделівки Калинівського району.

Й з першого дня  лютого часто лютує вогонь по оселях. Ще встановлюється фахівцями причина загоряння в будинку на вулиці Променевій обласного центру, внаслідок якого загинув 78-річний вінничанин. А 3 лютого внаслідок горезвісного паління в ліжку пішов із життя 56-річний житель села Кожухів Хмільницького району. Наступної доби загорілась хата 93-річної мешканки села Суворовське Тульчинського району. Сусіди винесли бабусю на вулицю, сільська медпрацівниця проводила реанімаційні заходи, але врятувати потерпілу не вдалося.

Які висновки напрошуються? Наведені вище факти потрібно якнайширше використовувати для пропаганди здорового способу життя. Бо тверезим навряд чи лягає хтось у ліжко із сигаретою в зубах. І якщо курців не відштовхує від шкідливої звички перспектива всебічного й остаточного підриву здоров’я, неодмінне зубожіння, бо дешевшими тютюнові вироби вже ніколи не стануть, а лише дорожчатимуть, то, може, хоч когось зупинить жахлива можливість завершити життя у полум’ї?

Тепер щодо грубок, лежанок, печей. До появи газу, особливо природного, люди використовували їх незрівнянно частіше. Зате також частіше трусили сажу й ремонтували. Це було неодмінним правилом у кожному обійсті! Нині ж у багатьох лежаки на горищах потріскані, мишами «просвердлені», сажа роками не витрушувалась, а поруч – надзвичайно сухе сіно! Достатньо однієї іскри…

Микола КАВУН

Фото ДСНС у Вінницькій області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені