Корабель – музей

З корвета «Вінниця» хочуть створити музей Військово-Морських сил ЗСУ, про це йдеться на Мілітарному порталі України.

Свого часу корвет дислокувався у Південній військово-морській базі в Криму. Ще у 2013 році його через технічну несправність корпусу та потребу у ремонті головної енергетичної установки та системи озброєння планували списати. Але під час анексії Криму російські війська захопили українську базу, і за місяць «Вінницю» повернули у бойовий склад українського флоту, а списання відтермінували. Упродовж 2017-2018 років корабель знаходився у плавучому доці судноверфі «Україна». Після 11 місяців ремонту в сухому доці повернувся в Одеський порт. Попри проведений ремонт, корабель лишався з недіючими радіолокаційною та гідроакустичною системами.

Нині в Міністерстві оборони України розглядають можливість створення музею з корабля «Вінниця», який планують списати найближчим часом.

Довідка.  Корвет «Вінниця» (перша назва «Дніпро») – це останній у світі корабель проєкту 1124П прикордонної версії малих протичовнових кораблів. Був закладений 1975-го року на Зеленодольському СБЗ, а за рік спущений на воду. Корвет входив у 5-ту окрему Балаклавську бригаду прикордонних сторожових кораблів, де і служив до 1992-го року, а тоді перейшов до морських частин Держкомітету з охорони кордонів. У січні 1996 року прикордонний «Дніпро» передали Військово-Морським силам та перейменували на «Вінницю». З моменту передачі до складу національного флоту судно брало активну участь у багатьох міжнародних навчаннях. У 2007  корабель потрапив у шторм, був пошкоджений форштевень, з того часу він вже перебував на ремонті в Севастополі.

Вікторія МЕЛЬНИК

Фото з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені