Але відділ ДРАЦС продовжує роботу…

Державна реєстрація народжень, шлюбів та розлучень, зміни імені, смерті, поновлення та анулювання актових записів, проставлення апостилю – такі функції виконують установи, які багато хто за звичкою називає ЗАГСами. Хоча наразі це відділи державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС).

Звісно, найбільш урочистими бувають реєстрації шлюбів, символічні реєстрації заручин та ювілеїв весіль. При цьому, за словами головного спеціаліста Липовецького райвідділу ДРАЦС Наталії Собчук, в роботі керуються нормами Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану в Україні», Сімейним кодексом України, Цивільним кодексом, Міжнародними договорами та іншими правовими актами.

Хоча Липовецький район припиняє своє існування, вливаючись до Вінницького району, але на сьогодні офіційна назва установи не змінена: Липовецький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

– Із 1973 року наш відділ працює для мешканців району та гостей за адресою: м.Липовець, вул. В. Липківського, 30. Це на першому поверсі Липовецької міськради, що дуже зручно для людей з обмеженими можливостями. У 2014 р. міськрадою відремонтовано Зал урочистих подій, який став сучасним, затишним та світлим, – розповідає Наталія Собчук.

Архів відділу налічує 799 книг. У них зберігаються актові записи державних реєстрацій за період з 1945 року по теперішній час – про народження, про встановлення батьківства, усиновлення, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть, поновлення актових записів…

– Час не стоїть на місці, і з листопада 2020 року відділом проводяться усі реєстрації актових записів по двох новостворених громадах – Липовецькій міській та Турбівській селищній, – продовжує пані Наталія. – Зараз ми складаємо актові записи для людей з усіх сіл цих громад, а раніше реєстрацію проводили секретарі виконкомів та потім здавали нам на обробку даних. У Турбівській громаді планується окремо посада спеціаліста, який, пройшовши навчання в ДП «Національні інформаційні системи», отримає доступ для роботи в системі ДРАЦСГ.

А ще з кінця минулого року Липовецький райвідділ ДРАЦС надає у діджитал-режимі комплексну послугу в рамках сервісу «єМалятко». І послуга ця безкоштовна.

– Перед тим, як подати заяву до «єМалятко» та зареєструвати народження дитини, потрібно визначитися з прізвищем, ім’ям та по батькові малюка. Батьки отримують до 9 державних послуг для новонародженого за однією заявою. Одна з найпопулярніших додаткових послуг у «єМалятко» – оформлення допомоги при народженні дитини. Її обирає 85 % батьків, які звертаються до відділу. Щоб подати заяву «єМалятко» онлайн на порталі «Дія», батьки повинні мати кваліфікований електронний підпис (КЕП), – пояснює головний спеціаліст Липовецького райвідділу ДРАЦС.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені