Рекордно низька кількість хворих і висока – померлих

Такими словами можна охарактеризувати статистику щодо COVID-19  в області на ранок 9 лютого: коронавірус вперше виявлено у47осіб, водночас зареєстровано 7 летальних випадків. Зазначимо, що з минулого числа виходу газети від ускладнень коронавірусної хвороби померло 35 мешканців області (загалом від початку епідемії – 547). А загальна кількість лабораторно підтверджених випадків SARS-CoV-2 вже перебільшила 28 з половиною тисяч: 28517. Одужало за цей період 24380 людей,в т.ч. 1087 дітей  та 2070 медпрацівників. За останню добу одужали100осіб.

Попри зниження кількості хворих, стаціонари області не залишаються поки що порожніми. Нині там перебувають 587пацієнтів із підтвердженим COVID-19 та 431 –  з підозрою.  625пацієнтів у важкому стані: на апараті ШВЛ – 3, СРАР – 54, кисень – 568 осіб.

Поступове зменшення кількості хворих у стаціонарах спостерігається нині в обласному центрі. Директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш повідомив,  що навантаженість на систему охорони здоров’я теж дещо зменшилася. Станом на 8 лютого завантаженість ліжок з підтвердженим ковідом складає 32%, а разом з підозрами – 57%.  «Тобто, у нас є місця для лікування хворих на ковід і є доступні ліжка з киснем. Наразі використовується 43% ліжок з кисневими точками. До речі, загалом у ковідних відділеннях 544 ліжка оснащені кисневими точками», – пояснив Олександр Шиш. Охоплення населення тестуванням складає 587 осіб на 100 тисяч населення. Це один із найвищих показників по Україні

Загалом в Україні за останню добу COVID-19 підтвердився у 2656 осіб, у лікарні потрапили 865 хворих, померли 127 пацієнтів, одужали 8865 осіб.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 9 лютого  нагадав, що МОЗ днями запустить інформаційний портал з усією інформацією про вакцинацію проти COVID-19: звідки постачаються вакцини, які етапи вакцинації, коли і де можлива вакцинація. На цьому порталі можна буде й записатися на вакцинацію. Він також пояснив, що після вакцинації тест на COVID може бути позитивним.

“Вакцина, яка надійде в Україну, буде безпечною – не довіряйте маніпуляціям і фейкам.

Коли ми говоримо про ефективність вакцин, треба зрозуміти, якого саме ефекту ми хочемо досягти. Головне – аби людина не померла від ускладнень, щоб людина не мала важкого перебігу хвороби після вакцинації.

Якщо подивитися, що таке ефективність вакцин, то є декілька категорій.

Перша – це люди, які точно не захворіють після введення відповідної вакцини. Друга – це люди, в яких вірус таки потрапить в організм, але не буде жодних клінічних проявів, те, що має назву “безсимптомний перебіг хвороби”. У людини, якщо вона здасть тест на ПЛР у цей період часу, просто буде позитивний тест ПЛР, але не буде, підкреслюю, жодних проявів. Або людина може захворіти, але має мати легкий перебіг хвороби.

За таким принципом рахується ефективність будь-якої вакцини. Наприклад, вакцини проти грипу, до яких ми уже звикли”, – детально пояснив міністр.

Нагадаємо, що уряд анонсував початок вакцинації від COVID-19 в Україні з середини лютого. Вчора  Максим Степанов повідомив Володимиру Зеленському, що 9 лютого Україна отримала підтвердження на постачання 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca та Novavax. Поставки відбуватимуться з лютого 2021 року.

Підготувала Юлія РАЗАНОВА �

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені