У Вінниці презентували ювілейний Міжнародний пленер «Кращий художник – 2021»

5 лютого старт ювілейного Міжнародного мистецького пленеру «Кращий художник/The Best artist – 2021» анонсували у приміщенні Арт-галереї «Інтершик». Цьогоріч мистецьке дійство планують провести з 12 по 26 серпня у Києві, на Вінниччині та Житомирщині. Участь у ньому підтвердили художники із США, Китаю, Польщі, В’єтнаму, Індії, ОАЕ, Грузії, Молдови, Франції, Вірменії, Таджикистану та інших країн.

Аби взяти участь у міжнародному пленері, професійні художники (віком від 16 років) з 15 січня до 4 березня 2021 року мають подати заявку на електронну адресу info@thebestartist.info.

До заявки необхідно додати: фото 5–10 робіт, а також резюме. Крім того, конкурсанти мають відзняти відео, на якому буде відображено процес написання однієї з надісланих робіт з натури. Таким чином учасник засвідчує своє авторство поданої роботи (учасників минулих конкурсів ця умова не стосується).

Після того, як конкурсанти отримають підтвердження своєї участі у проєкті, розпочнеться другий тур. Він проходитиме з 5 по 20 березня 2021 року. На основі надісланих заявок журі обиратиме 20-30 художників, які братимуть участь у пленері. Журі залишає за собою право збільшити кількість учасників пленеру, враховуючи фактичну кількість заявок та рівень майстерності поданих робіт.

Народний художник України, голова громадської організації «Кращий художник/The best artist» Володимир Козюк розповів, що пленер відбувся і торік попри пандемію. Минулого року в пленері взяли участь 32 художники,  а 16 долучилися онлайн. Художники працювали на 8 локаціях Поділля та в Житомирі. А в цьому році географія значно розшириться: буде представлена вся область, а також різноманітні мальовничі та історичні місцини в Києві, Житомирі, можливо, навіть  Чернігова та Івано-Франківська. Остаточна кількість учасників ще не визначена – це залежатиме від бюджету проєкту.

Переможці пленеру можуть розраховувати не лише на лаври, вони повинні дотриматись певних вимог конкурсу: передати три роботи, з авторським правом на них, у фонд проєкту «Кращий художник / The Вest artist» – для меценатів та потреб оргкомітету. За традицією, за результатами пленеру буде виданий каталог, який представлятиме як учасників проєкту, так і меценатів. Витратні матеріали та умови проживання митцям забезпечують організатори.

Презентацію цьогорічного пленеру поєднали із офіційним закриттям четвертої виставки «Кращий художник/The Best artist». Відвідувачі з цікавістю роздивлялися краєвиди рідного Поділля та Вінниці, відтворені різними художніми почерками.

На урочисте закриття виставки робіт минулорічного пленеру та оголошення наступного завітали художники, меценати, представники мистецьких кіл та влади. В тому числі і голова Вінницької ОДА Сергій Борзов.

Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені