Витратилися на навчання – отримайте податкову знижку

Небагато людей знають, що, навчаючись та паралельно працюючи, вони мають право на повернення певної суми коштів, сплачених за навчання, до свого гаманця.

Відповідно до ст. 166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки перераховані протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені). Витрати мають бути  підтвердженими відповідними платіжними та розрахунковими документами, в яких зазначається продавець товарів (робіт, послуг) і особа, яка звернулася за податковою знижкою. Копії зазначених документів надаються разом із податковою декларацією про майновий стан і доходи. Також до податкової необхідно надати копію договору, в якому буде прописано заклад освіти і отримувач послуг, вартість навчання і строки сплати за нього.

При цьому сума, що має бути повернута, зараховуватиметься на банківський рахунок платника податку, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилатиметься поштовим переказом на адресу, зазначену в податковій декларації про майновий стан і доходи, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Підготувала Вікторія МЕЛЬНИК

 за матеріалами пресслужби ГУ ДПС у Вінницькій області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені