За книжкою вінничанина створили мультфільм

Анімаційний фільм «Слоуни» за однойменною книгою Ігоря Шурова відзняла «Кінокомпанія 2016» за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Твір нашого земляка розповідає про життя вигаданих чудернацьких істот – слоунів, які щасливо мешкають на березі Кришталевого моря в місті, яке вони назвали Горішній Македонськ. Ігор Шуров є автором не тільки історій, а й малюнків до них. Режисер мультфільму – Олег Федченко, продюсер – Юлія Радостіна, героїв озвучили актори Сергій Северін, Іван Розін та Євген Малуха.

«Автор – водночас поет, художник і казкар – людина добра, освічена та інтелігентна. Саме така людина й могла вигадати яскравий світ слоунів, які насправді багато в чому схожі на свого автора. – йдеться на фейсбук-сторінці «Slowny». – Що тільки не відбувається в світі слоунів! Лампочки стирчать прямо з неба, какао росте на деревах вже в горнятках, хамелеони літають зі швидкістю космічних кораблів, платівки випускаються на волю, вечорами пишуться листи інопланетянам, а у вільний час вигадуються симфонії хрю-мажор. І все це під наглядом великого та мудрого Носа, який суне його в усі закапелки. І має право, бо все це вигадав він»…

Також творці мультика пояснюють, що слоуни – це не слони. Їхня назва походить від слова «slowly» («повільно»). Бо ці істоти нікуди не поспішають. «Вони чимось схожі на нас, адже всі ми трішечки слоуни. Особливо, коли нам добре, коли ми щасливі».

Хто ж такий Ігор Шуров? Народився він 1958 року в Харкові, але з дитинства жив у Вінниці. Закінчив школу №6 та Вінницький педінститут, працював викладачем, методистом кіноклубу, видавав газету «Тумба», був редактором і сценаристом на місцевих та всеукраїнських телеканалах. У його творчому доробку близько десятка книг, співавторство сценаріїв художніх фільмів та виступів команд «КВН», персональні виставки картин в Україні та за кордоном. Син Ігоря Віуленовича Дмитро Шуров – фронтмен відомого гурту «Pianoбой», у цьому ж гурті виступає і дочка Ольга.

До речі, раніше виставу за книжкою «Слоуни» ставили юні актори театру-студії «Птаха» під керівництвом вінницької режисерки Марини Ревенко.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені