«Нас, ветеранів, не «помічають…»

У новостворених укрупнених шести районах Вінниччини тамтешні організації ветеранів опинились у вкрай невигідному фінансовому становищі.

–  От провели адмінреформу, укрупнили райони, але чому ніхто не подумав, як будуть жити районні ветеранські організації, котрі до цього фінансувались із районних бюджетів? – запитує голова Вінницької районної організації ветеранів Петро Василинич. – І це не тільки «в мене», у Вінницькому районі. У решти моїх колег, голів районних ветеранських організацій, така ж ситуація. Куди не зателефоную, відповідь однакова: «Коштів нема. Шукайте фінансову підтримку в новостворених об’єднаних територіальних громадах». Але ж вибачте, ми живемо у правовій державі. І Закон «Про статус ветеранів війни і гарантію їх соціального захисту» від 1993 року так само, як і постанову Кабміну № 156 від 14.02. 2018 року, ніхто не скасовував. У цих нормативних актах прямо вказується на те, що місцеві органи державної виконавчої влади та самоврядування зобов’язані надавати підтримку громадським об’єднанням ветеранів. Чому ж ми маємо ходити із простягнутою рукою і випрошувати кошти. Це що, ми для себе стараємось? Невже наші ветерани, які на своїх плечах тягнули післявоєнну відбудову зруйнованої економіки, заслужили на таке ставлення до себе? Але ні в укрупнених районах, ні в новостворених ОТГ ніхто навіть і чути не хоче про фінансову допомогу районним ветеранським організаціям.

– До речі, не краща ситуація і в об’єднаних громадах із підтримкою місцевих первинних ветеранських організацій, – продовжує Петро Оксенович. – Якраз у цю пору в новостворених ОТГ проходять звітно-виборні конференції ветеранських організацій, які також потребують фінансової підтримки. Для цього на сесіях місцевих рад мали б бути затверджені відповідні програми. Однак у силу різних причин цього не відбувається. На ветеранах «економлять». При цьому невеликі кошти на якісь разові акції виділяються, а от на комплексну підтримку – ні. Щоправда, існують приємні винятки. Маю на увазі громади сіл Агрономічне (голова Сергій Сітарський) та Вороновиця (голова Олександр Ковінько). От куди б не завадило поїхати деяким очільникам територіальних громад і повчитись, як потрібно ставитись до літніх людей.

– А як ви взагалі плануєте свою роботу надалі? – запитую співрозмовника. – Адже наразі ніякої допомоги як не було, так і нема.

– На жаль, саме так. Я розіслав листи головам усіх територіальних громад, які увійшли  до нашого Вінницького району, з проханням перерахувати бодай 10 тисяч гривень на потреби районної організації ветеранів. І жодного позитивного результату. Відтак, чесно кажучи, мені це незрозуміло і прикро.

Записав Олег КРИВОНІС

На фото: Петро Василинич

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені