На полотнах квітує літо

Виставка картин Валентини Матієнко «Рими кольорових почуттів» відкрилась у Центрі культури та мистецтв Вінницького національного технічного університету.

Валентина Матієнко (на знімку ліворуч) родом із села Шумилів Бершадського району. Каже, що з народним малярством має тісний зв’язок, адже прізвище її тата – Маляренко. Малювала з раннього дитинства. Закінчила Вінницьке педагогічне училище. У 90-х роках змінила свій педагогічний фах на економічний.

«Одного разу, перебуваючи в Києві, я зайшла в картинну галерею «Глобус», яка займала дві великі зали і містила пару сотень картин різних авторів. Це місце зачарувало мене. Забувши про час, я ходила від картини до картини і дивувалась майстерності тих художників. Там, в галереї, наче грім серед ясного неба, визріло бажання – я хочу малювати так, як ці, не відомі мені, але такі вмілі майстри», – розповіла Валентина Матієнко.

Отже, мистецтво живопису опановувала в досить зрілому віці, переважно у вихідні. Початком свого входження до мистецького світу пані Валентина називає пропозицію художника Федора Панчука (тодішнього директора музею Михайла Коцюбинського) влаштувати її першу персональну виставку в музейній світлиці.

Особлива любов художниці – квіти. Розповідає, що їх почала малювати ще тоді, коли працювала в офісах і було мало часу на спілкування з природою. «Самій насолоджуватись і людям дарувати красу» – таким, певно, є творче кредо авторки.

«Дуже світлі, енергетичні картини, намальовані талановитою, скромною і невтомною Жінкою. Чудова зала, приємні працівники Культурно-мистецького Центру ВНТУ, допитливі студенти… А головне – це радість живого спілкування, якого нам так бракує цілий рік!», – зазначила письменниця Валентина Сторожук, одна з учасниць відкриття виставки.

Юрій СЕГЕДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені