Яке насіння краще: українське, польське чи голландське?

Черги біля яток з насінням на ринках і в спеціалізованих магазинах свідчать про наближення весни і початок городнього сезону. Народна мудрість недарма каже: що посієш, те й пожнеш. Як не помилитися у виборі насіння – розповідає менеджер-консультант спеціалізованого магазину для присадибного господарства  Людмила Корнійчук.

– Пані Людмило, щовесни в Україні справжній насіннєвий бум. Зорієнтуватися у морі пропозицій голландських, польських, українських виробників покупцеві важкувато… Порадьте, як вибрати справді якісне насіння, а не підробку в гарній упаковці.

– По-перше, треба купувати насіння у спеціалізованих торгових закладах: за якийсь час ви можете прийти й висловити продавцям-консультантам свої зауваження з приводу його якості. По-друге, вибирайте продукцію фірм, які вже зарекомендували себе на українському ринку. І головне: неодмінно вимагайте сертифікат. Цей документ, перевіривши насіння на здатність прорости та енергію проростання, видають державні насіннєві інспекції. Звертайте увагу й на саму упаковку, де мають бути зазначені номер партії, вага, термін висівання і реквізити виробника.

– Нині у продажу чимало продукції іноземних фірм. Чи вигідно таке насіння висівати у наших кліматичних умовах, чи все-таки більш урожайні сорти української селекції?

– Голландське і польське насіння вже не перший рік в Україні. Його адаптовано до наших ґрунтів, воно чудово зарекомендувало себе. До того ж ці іноземні фірми реалізують зазвичай насіння гібридів, яке стійкіше до хвороб і менш вибагливе до умов вирощування. Коштує воно дорожче, ніж українське, проте завдяки своїм перевагам має великий попит серед покупців.

– Іноді таке насіння обробляють кольоровим розчином. Як це впливає на його якість?

– Наші ґрунти нерідко бувають уражені грибковими хворобами. Тому оболонку насіння обробляють спеціальним розчином. Рослини, які виростають з такого насіння, стійкі до хвороб і до ураження шкідниками, а відповідно й ліпше плодоносять.

– Які сорти овочів нині найпопулярніші серед покупців?

– Люди старшого віку віддають перевагу зазвичай перевіреним роками сортам. Наприклад, огірки купують Ніжинські, Далекосхідні, Конкурент. Молоді господарі вибирають самозапильні Цезар, Паркер, Амур, Роял. Дачники вподобали такі сорти буряків, як Циліндра й Опольські: вони економлять площу, бо ростуть у довжину, і завжди мають насичений колір. Редиску нині полюбляють швидкостиглу – 18 днів, Французький сніданок, Сору. Моркву купують і ранню (Нантська, Артек), і середню (Шантане), і пізню (Королева осені, Долянка). Популярні сорти пізньої капусти – Білосніжка, Тюркіс, Харківська зимова тощо. Кабачки найчастіше вибирають Грибовські, Золотинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені