З наступного тижня в Україні поновлюють адаптивний карантин

Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 17 лютого під час засідання уряду.  “Хочу анонсувати повернення до моделі адаптивного карантину, коли в межах області встановлюватиметься той чи інший рівень карантинних обмежень в залежності від епідеміологічної ситуації”, – повідомив Шмигаль. За словами Прем’єра, як і минулого разу передбачається 4 рівні епідеміологічної небезпеки, кожен з яких має чіткі обмеження,  критерії і визначення.
Попередній термін дії карантину – до 30 квітня.
За словами міністра МОЗ Степанова, адаптивний карантин будуть вводити, оскільки “всі попередні карантини дали результати”. Він наголосив, що Україна наразі на 34-му місці в Європі за смертністю на мільйон населення, тоді як у Великобританії смертність у три рази вища, а у Франції – у 2 рази вища, ніж в Україні.
Міністр додав, що на території країни з 24 лютого діятимуть 4 рівні адаптивного карантину – “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” і “червоний”. Водночас, будуть введені і деякі послаблення карантину.
“Жовтий” рівень буде базовим для всієї країни, доки не буде досягнуто “зеленого” або “червоного” рівня.
На “жовтому” рівні дозволять проводити культурні і спортивні масові заходи, якщо для 1 особи передбачені 4 кв. метри площі або з наповненістю залу до 50% (раніше було 5 кв.м на одну особу). Також буде дозволено відвідування закладів освіти групами не більше 20 осіб.
Футбольні матчі можуть проводитись із глядачами, але з певними обмеженнями їх кількості на трибунах.
Крім того, ресторанам, барам та іншим закладам харчування дозволять працювати до 24:00 (раніше було до 23:00).  
“Помаранчевий” рівень вводитимуть, коли буде перевищений один із показників (завантаженість ліжок з киснем для ковідних хворих – понад 65%, кількість тестувань протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менше 300, кількість госпіталізацій з коронавірусом на 100 тисяч населення – більше 60, коефіцієнт виявлення хворих на коронавірус під час тестування – більше 20%, зростання загальної кількості госпіталізацій за 7 днів – більше 50%).
“Червоний” рівень в регіоні вводитимуть, якщо буде перевищено два показники з вищенаведених упродовж 3 днів поспіль.
На “червоному” рівні будуть діяти ті обмеження, які діяли під час суворого карантину у січні: закриті ТРЦ, ринки, заклади громадського харчування, кінотеатри, театри, заклади освіти (окрім дитячих садків і початкових класів у школах), спортзали, басейни тощо.  
Міністр освіти Сергій Шкарлет повідомив, що з 22 лютого на всій території України встановлюється “жовтий” рівень.
Відповідно до нього у галузі освіти забороняється відвідування закладів освіти, коли на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим діагнозом COVID-19 перебуває понад 50% учнів і персоналу закладу.
Також заборонено проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі учнів з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів (відвідувачів).
“Червоний” рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи міністра охорони здоров’я.
У разі встановлення “червоного” рівня епідемічної небезпеки продовжуватимуть роботу дитсадки та спеціальні заклади освіти, учні 1-4 класів навчатимуться у звичному режимі. Для всіх інших запровадять дистанційне навчання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені