У Вінниці продовжують реставрувати музей Коцюбинського

Реконструкція музейного комплексу, який є пам’яткою історії національного значення, розпочалась торік. Весь проєкт розрахований мінімум на три роки. Реконструкція включає в себе кілька етапів. Перший вже завершений. У процесі оновили головні історичні будівлі: хату, комору та сторожку родини Коцюбинських. Головним завданням було зберегти об’єкти меморіальної спадщини, адже будівлі зводились ще два століття тому.

Наразі ремонтують приміщення у адміністративній будівлі, де зазвичай проводяться різні мистецькі заходи та виставки. Крім того, тут зберігаються близько десяти тисяч музейних предметів: родинне дзеркало Коцюбинського, метрична книга, листівки, які надсилав письменник з Італії своїм рідним тощо. У будівлі вже частково перекрили дах та вибірково замінили вікна на енергозберігаючі, підсилили балки перекриття. Нині облаштовують новий теплопункт, встановили газовий котел, замінили системи водовідведення та водопостачання. Відремонтували два санвузли, один з яких – для людей з інвалідністю. У планах – продовження перекриття даху, заміна вікон, внутрішні роботи тощо. Коли дозволить погода, розпочнеться утеплення будівлі, облаштування пандуса та інше.

– У виставковій залі в майбутньому проходитимуть мистецькі заходи, презентації та виставки. Також у нас є фондове приміщення, у якому зберігаються музейні предмети, серед них прижиттєві видання Коцюбинського та 87 меморіальних предметів, які належали письменнику та його родині, – розповіла директорка Вінницького літературно-меморіального музею М. Коцюбинського Лариса Кравченко.

Вікторія МЕЛЬНИК

Фото з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені