У Вінниці розпочав роботу денний центр соціально-психологічної допомоги

Вже півтора року в обласному центрі функціонує мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства. У червні для цієї бригади міська рада придбала автомобіль, що забезпечило оперативне реагування на виклики людей, які зазнали насильства і потребують допомоги фахівців. У Вінницькій МТГ розвивають напрямок допомоги тим вінничанам, які постраждали від домашнього насильства. Відтепер для таких людей у місті працюватиме денний центр соціально-психологічної допомоги особам та дві кризові кімнати.

Торік наше місто стало переможцем конкурсу «Міста, вільні від домашнього насильства» від представництва фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. У рамках даного проєкту й розпочав функціонувати денний центр як ще один крок до створення потужної муніципальної системи протидії насильству. Для цих цілей виконавчі органи міської ради передали приміщення площею понад 100 м² для функціонування центру та 2 квартири для кризових кімнат. У приміщенні закладу зробили ремонт, закупили необхідне обладнання, техніку. На базі центру працюватимуть кризові кімнати, де жінки разом із дітьми зможуть перебувати до 10 діб.

Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні взяв на себе зобов’язання забезпечення даних об’єктів технічним оснащенням. Також від фонду провели навчання спеціалістів, організували інформаційну кампанію з протидії домашньому насильству і подальшу підтримку спеціалізованих служб. Міська територіальна громада завдяки Фонду ООН залучила майже 1 млн грн на ці потреби, і роботи тривають.

– Центр дасть можливість постраждалим, які зіткнулися з проблемою насильства, у денний час отримати психологічну підтримку, юридичні консультації, систему соціальних послуг, спрямованих на розвиток навичок безконфліктних сімейних комунікацій, розкриття внутрішнього потенціалу особистості. Також у центрі буде проводитися корекційна програма для жінок та дівчат, які постраждали від насильства, групи підтримки, тренінги та навчальні програми з метою якнайшвидшого подолання наслідків насильства, –  розповіла директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська. – Кризові кімнати стануть тимчасовим прихистком для постраждалих від насильства. Вони працюватимуть як тимчасовий притулок, де постраждалі жінки разом з дітьми зможуть певний час перебувати та отримати психологічну та юридичну допомогу, харчування і засоби особистої гігієни».

Вінничани, які потребують допомоги, можуть звернутися до мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. Контакти: м. Вінниця, вул. Соборна, 50  Телефони: (0432)67-04-60, 093-900-15-60, 098-900-15-60.

Вікторія МЕЛЬНИК

Фото з відкритих джерел

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені