«Лівий» спирт і коноплі, або Шила в мішку не сховаєш…

«Чорним» днем у календарі став четвер 18 лютого для наркоалкогольних ділків, які незаконно здійснювали свою діяльність в  одному із сіл Барської територіальної громади, хоча всі вже знають, що це було в… Під час обшуку в приміщенні колишнього зерноскладу правоохоронці виявили ангар з теплицею. Тут невідомі вирощували рослини конопель. Серед вилученого – кілька сотень  окремо висаджених заборонених нарковмісних рослин.  

Першою, до кого зателефонував кореспондент «Вінниччини» за додатковою інформацією з цього приводу, була староста місцевого стростинського округу.

– Цей факт настільки розбурхав громаду, що майже цілий тиждень про нього говорять у наших селах, – зазначила вона. – Це був грім серед білого дня, адже подібного ніколи не траплялося у нас. Ми раніше думали, що наркобіда ще далеко, а виявляється, вона уже на нашому порозі…

 У день проведення обшуку староста перебувала у справах в Бару, і ніхто не ставив її до відома про спецоперацію. Ще влітку минулого року вона побувала на колишньому зернотоку і знала, що склади переобладнали під приміщення для вирощування свиней. Вся територія була закрита від стороннього ока, і ніякого споріднення з теперішньою діяльністю і близько не проглядалося. Тому її дуже шокував вечірній телефонний дзвінок від дільничного інспектора про надзвичайну подію.

Розмах наркоділків вразив своєю професійною організованістю справи. Як інформують у відділі комунікації поліції Вінницької області, під час обшуків було встановлено, що для культивування заборонених рослин тут створили усі необхідні умови: відповідний мікроклімат, підключення ламп денного світла, додатковий обігрів, систему поливу та вентиляції. Наразі поліція проводить розшукові заходи для встановлення осіб, причетних до незаконного вирощування заборонених рослин.  

Правоохоронці вирішують питання щодо відкриття кримінального провадження за ч.1 ст. 307 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів). У разі встановлення причетних осіб та доведення вини їм загрожує  до 8 років позбавлення волі.

Окрім виявленої посадки конопель, у суміжному приміщенні правоохоронці знайшли понад дві з половиною тисячі літрів спиртовмісної рідини, яка зберігалася у 200-літрових бочках. Чиє це «добро» і для чого воно призначалося, мають встановити слідчі органи.

Лаконічно-стримано прокоментував цей факт і Барський міський голова Володимир Саволюк.

– Злочинна діяльність з вирощуванням коноплі не красить нашу громаду. Ми «прославилися» на всю державу і зобов’язані зробити соціальні висновки, протиставивши наркоділкам широкий спектр зайнятості молоді у культурно-спортивному житті населених пунктів. У навчальних закладах громади будуть організовані додаткові просвітницькі заходи щодо згубної шкідливості вживання наркотиків. А правову оцінку діям зловмисників мусять дати відповідні органи – щоб не було заманливо іншим стати на такий шлях наживи. От якби вони вирощували в теплиці квіти чи овочі, їм би слів похвали було б замало. Але маємо те, що маємо…   

P.S. Коли цей матеріал було підготовлено до друку, в соцмережі з’явилося повідомлення такого змісту: «На момент документування злочину причетні до правопорушення особи встановлені не були. Заходи проводилися спільно з фіскальною службою та прокуратурою області.

Згодом поліцейські отримали інформацію, що приміщення, у якому вирощували коноплі, належить працівнику місцевої поліції охорони.

Інформація надана для перевірки Вінницькому управлінню внутрішньої безпеки ДВБ Нацполіції України».

А мораль з цієї історії така: шила в мішку не сховаєш, або немає нічого таємного, що б не стало явним. 

Віктор Зеленюк

Барська територіальна громада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені