Коронавірус на Вінниччині: майже тиждень – друге місце в Україні

У Вінниці заповнені 825 «ковідних» ліжок

Тиждень, що минув з виходу газети, можна назвати справжньою другою хвилею поширення коронавірусу в нашій області. Більшість днів ми тримали друге-третє місце за кількістю вперше інфікованих, поступаючись хіба що Івано-Франківщині: 327, 580, 514… Епідемічна ситуація в області змусила знову обмежити навчальний процес у загальноосвітніх школах: стаціонарно продовжують навчання  учні 1-4 класів, решта повернулися до дистанційної форми.

За минулу добу коронавірус на Вінниччині  вперше виявлено у 242 осіб. А загалом з початку епідемії інфекцію підтверджено  у 33382 мешканців області. Зареєстровано 623 летальних випадки (за минулу добу  – 5; за тиждень – 40).

Одужали 26693 людей, в т.ч. 1232 дитини та 2214 медпрацівників. За останню добу одужали 294 пацієнти.

Найбільше випадків за останню добу зареєстрували в Івано-Франківській (716) і Чернівецькій (468) областях, м. Київ (454), Вінницькій (243) та Закарпатській (224) областях.

Особливо відчутно зросла кількість хворих та госпіталізованих у Вінниці, більш ніж на 40%. Кількість ліжок у ковідних відділеннях для лікування таких пацієнтів наразі завантажено на 82%. «По динаміці виявлення випадків захворювання на ковід у Вінниці ми бачимо, що починаючи з кінця січня, вона стрімко пішла догори. Зараз маємо показник 4062 випадки на сто тисяч населення. На жаль, люди нехтують протиепідемічними правилами, діти хворіють безсимптомно, заражають батьків, дідусів, бабусь, які переносять хворобу важко. Тому ще раз нагадую: необхідно носити маски у громадських місцях, мити та дезінфікувати руки, дотримуватись соціальної дистанції», – повідомив директор департаменту охорони здоров’я міськради Олександр Шиш. За час епідемії, починаючи з березня 2020 року, померло 282 вінничанина.

За інформацією департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОДА, в 25опорних лікарнях області, станом на ранок 23 лютого, на стаціонарі перебуває 987пацієнтів із підтвердженим COVID-19 та 565 пацієнтів з підозрою на коронавірус. 965пацієнтів перебувають у важкому стані, з яких на апараті ШВЛ –5 осіб, СРАР – 61, кисень – 899.

Тим часом ранком 23 лютого в Україну доставили першу вакцину від COVID-19 – AstraZeneca – 500 тисяч доз. Цієї кількості  вистачить на щеплення проти COVID-19 для 250 тисяч осіб. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що наразі “терміново розмитнюють вантаж, і вакцина відразу поїде в регіони”.

Далі планують почати робити щеплення згідно з першим етапом вакцинації. Ефективність вакцини AstraZeneca коливається від 62% до 90% залежно від дозування. Це вакцина з використанням вірусних векторів на основі аденовірусу, що спричиняє застуду в шимпанзе. Вона містить генетичний матеріал коронавірусу, який допомагає імунній системі розпізнавати вірус.

Підготувала Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені