Стати творцем свого життя

Вже сім років вінничанка Жанна Моріц є палкою прихильницею та послідовницею практики кундаліні-йоги, а п’ять із них вона вже самостійно проводить заняття для своїх учнів.

-У моєму житті був такий період, коли прийшло усвідомлення потреби в змінах. Мені, молодій людині, стало нецікаво жити, я просто не бачила в цьому сенсу. Не було й емоційного здоров’я, ще не депресія, але доволі похмурий стан. Тоді я вперше побачила оголошення про заняття з кундаліні-йоги і вирішила спробувати їх на собі. З першого заняття зрозуміла, що потрапила до себе додому. Ця практика одразу мені підійшла, вона допомогла у вирішенні всіх моїх внутрішніх протиріч та дала надію на кращі зміни, – розповідає про свій шлях пані Жанна. – Я обрала саме цей вид йоги, адже вона дуже добре працює з психоемоційними станами людей, допомагає розібратися в собі, а вплив на психіку здійснюється через роботу з тілом. І поступово рівень твоєї усвідомленості, розуміння, хто ти, як живеш, які «внутрішні програми» керують твоїм життям, зростає та трансформується. За роки практики я відчула суттєву різницю: змінилася якість мого життя, відбулося емоційне дорослішання, коли з інфантильної жінки я перетворилася на дорослу зрілу особистість. Такий був мій шлях…

– Коли вже стала викладати йогу, то побачила, як вона «працює» і впливає на інших людей, – ділиться досвідом жінка. –  У своїй практиці я роблю акцент на трансформації особистості: пропрацьовуємо установки, які не дають людям  повною мірою реалізовувати свій потенціал та гальмують їхній розвиток. Установки вкорінюються в наш мозок таким чином: є нейронні ланцюжки, які формують звичку, а кундаліні-йога, яка включає в себе фізичні вправи, роботу зі звуком (мантри), техніки дихання, – допомагає розірвати ці нейронні ланцюжки і створити нові, які мотивуватимуть людину на зміни стати творцем свого життя.

Кундаліні-йога не пов’язана з жодною релігією, але це шлях до духовності. Взагалі кундаліні – це єднання тіла, духу та душі.

– У свої заняття я намагаюся завжди додавати щось нове, сама постійно розвиваюся. Нещодавно почала впроваджувати новий напрямок остео-йоги, коли за допомогою остеокорекції та остеогімнастики в поєднанні з кундаліні можна отримати чудові результати для покращення постави. Я зацікавилася цією темою через бажання навчитися остеопатії для обличчя (підтримання молодості), але, занурившись у тему, зрозуміла, що обличчя – це фінішна пряма, кінцевий результат, а починати потрібно з тіла. 

Раз на тиждень Жанна Моріц проводить тематичні семінари для своїх учнів. Попередньо обирає цікаві теми, які хвилюють багатьох: стосунки з протилежною статтю, подолання негативних почуттів, подавленого гніву, страху, провини. На заняттях формуються позитивні бажання, відбувається налаштовування на процвітання тощо.

За словами Жанни, серед викладачів йоги немає поняття конкурент,  одне для одного вони колеги, а учень сам знаходить свого вчителя за енергетичною сумісністю. У цій сфері, якщо викладач думатиме лише про фінансову складову своєї роботи, то якісного результату від практики не буде. Інструктор має бути повністю включеним у процес, і первинною тут є взаємодія з людьми, а все решта виступає як приємний додаток.

Тренер з йоги не працює з гонгами і чашею, які часто притаманні напрямку кундаліні. Вона робить акцент на дихальних техніках: холотропне дихання (глибоке дихання через рот, яке вводить людину в стан зміненої свідомості) та афірмації (короткі фрази, які містять вербальну формулу, яка при багаторазовому повторенні закріплює необхідний образ або установку в підсвідомості людини). На заняттях, коли з тіла «виходить» блок, учні можуть навіть заплакати, може німіти тіло, але згодом все минає, і настає полегшення.

– Багато негативних програм у людей закладається ще з дитинства, а є ще «родові програми, які прописуються генетично і надходять до нас від матері або батька. Є також таке поняття як кармічні задачі, які покладені на душу, і потрібно ще розібратися, як їх вирішити, – розповідає тренерка.

Паралельно з практикою кундаліні-йоги Жанна Моріц займається астрологією. На її переконання, складання особистої астрологічної карти може допомогти людині вирішити багато проблем та дати відповіді на питання, які давно хвилюють її та можуть навіть довгі роки «отруювати» життя. Для складання астрологічного прогнозу потрібні лише дата, місце і час народження людини.

Карантин Жанна Моріц пережила, за її словами, чудово. У той час, як інші не мали куди себе подіти, вона проводила онлайн-уроки, поринула в складання астропрогнозів, і якби мала хатинку біля лісу, нічого від життя більше і не бажала б.

Вікторія МЕЛЬНИК

Світлини з особистого архіву Жанни Моріц

2 thoughts on “Стати творцем свого життя

 • 24.02.2021 о 22:37
  Permalink

  Жанна – человек разносторонне одарённый и образованный, с детских лет стремящийся узнать как можно больше нового из разных областей знаний, проникнуть в суть явлений, событий, докопаться до истины; человек позитивный, солнечный,с добрейшей и щедрой душой.Само присутствие Жанны заряжает энергией,поднимает настроение,вселяет уверенность в собственных силах и желание жить счастливой,здоровой, и многогранный жизнью!Имею честь быть свидетелем становления Жанны из талантливого подростка в самодостаточную, разносторонне одарённую,творческую,высокодуховную Личность . Пусть твои таланты и вдохновение открывают тебе новые пути совершенствования себя и тех, кто обращается к тебе за помощью! В добрый час, моя дорогая !

  Відповідь
 • 25.02.2021 о 11:15
  Permalink

  Щодня дякую всесвіту, що колись мене випадково занесло до Жанни на практику, з тих пір відбулось стільки особистих трансформацій і так цікаво, що ще буде далі)

  Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені