Деклараційна кампанія перетнула «екватор»

На брифінгу начальника ГУ ДПС у Вінницькій області Миколи Суржикова обговорювали деклараційну кампанію 2021 року.

– З першого січня розпочалася кампанія декларування доходів громадян за 2020 рік. Платники податків мають можливість «прозвітувати» про свої доходи у декілька способів: подати паперову декларацію безпосередньо в центрі обслуговування, надіслати її через поштові відділення або зв’язатися з нами за допомогою електронних сервісів (електронного кабінету платників податків), – нагадав Микола Суржиков. – Варто відзначити, що через карантин багато вінничан стали активно використовувати саме останній спосіб комунікації з ДПС.

На 01.03. поточного року по області подано 2700 декларацій, з них 1300 – обов’язкові та 1400 – для отримання податкової знижки (на освіту, страхові внески, іпотечний кредит, сплата благодійних внесків). Найпопулярніші види доходів, які декларують громадяни області: отримання іноземних доходів, інвестиційного прибутку, отримання доходу від спадщини чи подарунка, від реалізації рухомого та нерухомого майна, сільськогосподарської продукції та інші доходи, які не оподатковані податковим агентом при виплаті.

– 23 громадянина подали свої доходи про отримання ними понад 1 млн грн прибутку, у  минулому році їх було 17. І надалі ми прогнозуємо, що кількість мільйонерів, які задекларують свої доходи, може ще зрости, оскільки з цього податку сплачується ПДФО, 60% з якого потрапляє до тієї громади, де зареєстрований платник податків. І від цього виграють всі: і платник, адже не боятиметься перевірок, і громада, де він проживає, оскільки отримає кошти на розвиток своєї інфраструктури, – наголосив Микола Суржиков.

ГУ ДПС у Вінницькій області також нагадує платникам про зміну форми податкової накладної. В Єдиному реєстрі податкових накладних можна зареєструвати податкові накладні та розрахунки коригування до них, складені виключно за новими формами. У випадку необхідності складання розрахунку коригування до податкової накладної, складеної за формою, чинною до 01.03.2021 року, та зареєстрованої в ЄРПН до вказаної дати, то такий розрахунок коригування необхідно скласти вже за новою формою.

Для отримання найсвіжішої інформації податківці радять громадянам підписуватись на Telegram-канал ДПСУ https://t.me/tax_gov_ua та на сторінку у Facebook – facebook.com/TaxUkraine. Спілкуватися дистанційно з Податковою службою можна за допомогою сервісу «InfoTAX».

Вікторія МЕЛЬНИК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені