З 1 березня в Україні проіндексують пенсії

Розмір підвищення визначається індивідуально для кожного пенсіонера окремо, залежно від тривалості страхового стажу та заробітної плати.

З 1 березня 2021 року, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2021 року № 127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році», буде проведено індексацію пенсій.

Як нам роз’яснили у Головному управлінні ПФУ у Вінницькій області, пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій у розмірі 1,11.

Мінімальний розмір підвищення – 100 грн.

Разом з тим, в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та мають повний страховий стаж (35 років – чоловіки, 30 – жінки), розмір пенсійної виплати не може бути нижче 2200 грн.

Перерахунок проводиться автоматично за матеріалами пенсійних справ і не потребує додаткових звернень громадян до Пенсійного фонду Вінниччини.

Але перерахунок торкнеться не всіх.  Варто зазначити, що не індексуються пенсії:

– держслужбовців;

– наукових працівників;

– помічників нардепів;

– отримувачів спецпенсій або довічного утримання (судді, прокурори);

– тим, кому виплату вперше призначили у 2019 – 2021 році.

Фінансування проіндексованих пенсійних виплат Головним управлінням  Пенсійного фонду України у Вінницькій області розпочинається з 4 березня поточного року. Виплата пенсій буде проводитись згідно з графіком шляхом зарахування на рахунки в банках або через АТ “Укрпошта”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені