Індексація пенсій з 1 березня 2021 року: кому і скільки?

311,9 тис. пенсіонерів Вінниччини отримали підвищення
Про це під час брифінгу розповіла начальниця Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака.
Як ми вже повідомляли, з 1 березня 2021 року, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2021 року № 127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році», Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області проведено індексацію пенсій.
При цьому формула перерахунку враховує стаж (роки сплати соціальних внесків), рівень заробітної плати, яку отримував пенсіонер, і рівень середньої заробітної плати по країні – спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат, який збільшується щороку.
Показник середньої заробітної плати збільшується на 50% зростання середньої заробітної плати по країні за минулий рік та 50% зростання споживчих цін (інфляції).
Пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсій, у розмірі 1,11.
У разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягає 100 гривень, встановлюється доплата у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
Разом з тим, у випадку, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації в разі втрати годувальника, внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” не досягає 2 200 грн, таким особам надається щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсій.
Олена Сергіївна пояснила, що індексації з 1 березня 2021 року підлягають пенсії, призначені згідно із Законами України:

 • «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
 • «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» – військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей;
 • «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» – згідно зі статтею 54 у розмірі відшкодування фактичних збитків.
  Разом з тим, проведення індексації пенсій не передбачено:
  -держслужбовцям; науковим працівникам; помічникам нардепів; отримувачам спецпенсій або довічного утримання (судді, прокурори); тим, кому виплату вперше призначили у 2019 – 2021 році.
  Перерахунок проводиться автоматично за матеріалами пенсійних справ і не потребує додаткових звернень громадян до Пенсійного фонду Вінниччини.
 • Загалом перерахунок пенсійних виплат проведено для 397,2 тис. пенсіонерів Вінниччини. 311,9 тис. громадян отримали підвищення. Зазначена категорія осіб буде отримувати підвищення до пенсії на постійній основі. Так, підвищення до 100 грн отримали 193,1 тис. осіб (49%), від 100,01 до 500,00 грн – 100,7 тис. осіб (25%), від 500,01 до 1000,00 грн – 15,8 тис. осіб або 4%. А ось підвищення понад 1000 грн отримали 2,3 тис. пенсіонерів області, і це становить лише 1%, – навела цифри Олена Корчака.
  Потреба на виплату пенсій з урахуванням щомісячної індексації в березні збільшилась на 68,7 млн грн і становить 1460,6 млн грн.
  Підготувала Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені