Умка подрімала й народила

Про поповнення у ведмежій родині розповів директор Подільського зоопарку Євген Ткачик.

Цьогоріч зима видалась морозною, тому вінницькі ведмеді вирішили залягти у сплячку, як і передбачено природою. 15-річна бура ведмедиця Умка під час різдвяних свят іще вешталась вольєром, а в середині січня пішла в барліг. За словами директора зоопарку, працівники весь час спостерігали за нею, а нещодавно помітили, що ведмедиця вже не сама, а з приплодом. Скільки малюків вона народила – одного чи двох – поки що чітко не видно.

– Але одне ведмежа вже можна роздивитись. Забарвлення малюка дуже цікаве, – каже Євген Ткачик. – У нього є білий поясочок на шиї. Нарешті ми отримали те, що давно хотіли: племінне потомство саме від цієї темної ведмедиці. Таких в українських зоопарках практично немає. Майже чорна, велика, висока, з правильними формами, рівним тулубом. Це не руда ведмедиця, яких зараз багато, а саме бура. Я сподіваюсь, що новонароджені будуть справжньою елітою і нашою гордістю.

Директор зоопарку також розповів, що Умка виросла в Подільському зоопарку змалечку. Проте раніше вона жила у вольєрі-клітці й ніколи не народжувала. А от умови в новозбудованих вольєрах для ведмедів максимально наближені до природних – із басейнами, водоспадами, штучними скелями та зручними барлогами, що містять підземні «спальні». Певно, поліпшення умов і посприяло розмноженню тварин.

З міркувань безпеки ведмедя-татуся поки що відокремили від породіллі та новонароджених. Він має поступово звикнути до своїх дітей, після чого родину можна буде возз’єднати у спільному вольєрі.

Юрій Сегеда

Фото з фейсбук-сторінки Подільського зоопарку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені