Жертв COVID-19 на Вінниччині стає все більше

Приміром, за статистикою понеділка Вінниччина посіла одне з лідируючих місць за кількістю померлих від коронавірусної хвороби. Летальних випадків найбільше в понеділок зафіксували в Києві (32), у Донецькій (30), Житомирській (24), Львівській (23), Вінницькій (20) областях.

Всього  з початку епідемії в області зареєстровано 901 летальний випадок. За тиждень, що  минув з виходу газети, від ускладнень  COVID-19 померло 106 мешканців області.

Нині в 30 стаціонарах області перебуває 1909 пацієнтів із підтвердженим COVID-19 та 725 – з підозрою. На ліжках реанімації борються з хворобою 167 людей.

Станом на ранок 23 березня коронавірус на Вінниччині вперше виявлено у 707 осіб (у  Вінниці – 212). Минулий тиждень додав майже 2 тис. хворих на Covid-19.

«За останні два тижні у нас в регіоні приріст хворих 10,3% на 100 тисяч населення. Різкого зростання, як по інших областях, у нас наразі немає.  Ми спостерігаємо помірне зростання захворюваності як по місту Вінниці, так і по регіону. Хоча протягом останнього тижня, якщо брати ситуацію по регіону в цілому, то 30% зростання захворювання – це за рахунок саме міста Вінниці. Водночас стрімко зростає кількість померлих від ускладнень ковіду, за останні сім днів маємо 39 летальних випадків по місту. Це найвищий показник втрат за весь час епідемії. Переважно це люди похилого віку, які мають ожиріння, цукровий діабет, інсульти та інші супутні захворювання», – прокоментував тенденції останнього тижня директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш. За його словами, використання кисневих точок по міських закладах складає 83%, по обласних – 71%.

Щоб тримати хворобу під контролем і вчасно вжити заходів, не можна займатися самолікуванням і хоча б через день потрібно повідомляти про свій стан сімейного лікаря. Ось що радить директор обласного Центру інфекційних хвороб Ігор Матковський: «Пацієнти, які до нас потрапляють – це переважно пацієнти у важкому або середнього ступеня важкості. У всіх наявне запалення легенів. Дається взнаки, що люди або лікуються самостійно, або недостатньо спілкуються зі своїми сімейними лікарями. Потрібно хоча би через день обов’язково інформувати про своє самопочуття. Як показує життя, картина хвороби дуже швидко може змінюватися та може стрімко погіршитися у будь-який момент, тому необхідна тісна комунікація з сімейним лікарем із самого початку хвороби».

За останню добу найбільша кількість нових випадків захворювання зареєстрована в Одеській області (1122), м. Київ (1050), Львівській (995), Харківській (843) та Київській (727) областях.

Нагадаємо, що станом на 22 березня Україна за кількістю нових випадків COVID була на 13 місці у світі й на 6-му місці в Європі.

Підготувала Юлія РАЗАНОВА `

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені