За кількістю щеплених на 23 березня Вінниччина – 12 серед 25 регіонів

На сьогодні в області щеплено  від COVID-19  4650 людей (+490 за минулу добу). Це медики, які працюють із ковід-пацієнтами, медичні працівники первинної ланки, військові медики, лікарі Міністерства внутрішніх справ та Нацполіції. Так, 19 березня 120  військовослужбовців і працівників Командування Повітряних сил отримали щеплення. Вакцинацію проводила лікарсько-сестринська мобільна бригада вінницького Центру первинної медико-санітарної допомоги №5.

А загалом по Україні станом на 23 березня провакцинували від коронавірусу 121929 людей (+10904 за попередню добу).

Як повідомляють у департаменті охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА, на Вінниччині вже розпочався другий етап вакцинації. Окрім 9-ти мобільних бригад, які робили щеплення, до процесу вакцинації доєдналися і стаціонарні пункти щеплень у центрах первинної медико-санітарної допомоги.

Загалом плануються п’ять етапів вакцинації. У другому, крім лікарів, включені соціальні працівники.

– Коли дощеплюємо тих, хто у першому етапі ще не вакцинувався, – пояснює заступник директора департаменту Тетяна Бондаренко, – почнемо вже вакцинувати тих, хто запланований на другий етап кампанії: медиків нековідних медичних закладів області, відомчих закладів, приватних медичних закладів.

Якщо будуть залишки вакцини, ними щеплюватимуть бажаючих із переліку відомих, публічних осіб. Вже є спеціальний список, який розміщений на сайті департаменту. Туди вже записалося близько 20-ти людей. Це робитимуть «на камеру» і поширюватимуть у ЗМІ та соцмережах.

Нагадаємо, що публічні особи та громадські діячі можуть отримати залишкові дози CoviShield і супроводити імунізацію  інформприводом для популяризації кампанії. Для цього потрібно подати заявку. Позачергово можуть вакцинувати учасників бойових дій, народних депутатів України, керівників органів влади, релігійних лідерів. А також видатних письменників, журналістів, спортсменів, музикантів, акторів, співаків тощо, старших 60 років.

Юлія РАЗАНОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені