Пізнання мистецтва в умовах реальності

Дистанційне навчання – один із викликів сьогодення, що потребує віддачі та опанування нових знань. Воно стало серйозним випробуванням і для  викладачів та студентів кафедри мистецьких дисциплін Комунального закладу вищої освіти «Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського», які і в таких умовах продовжують успішно прославляти ім’я навчального закладу  на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

Народний ансамбль козацької пісні

Яскравим підтвердженням цього є результативні виступи творчих колективів на IX Міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв «DANCESONGFEST-2020» (м. Харків), Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв «Мелодія моєї мрії» (м. Київ),  ІІ Всеукраїнському фестивалі-конкурсі дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва з міжнародною участю «Осіння палітра талантів» у рамках мистецького проєкту «SPLASH of ART».

Почесне перше місце вибороли у Всеукраїнському конкурсі декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва «Я і мистецтво» викладачі кафедри мистецьких дисциплін Надія Підгорна  та Надія Белецька в номінації «Живопис та декоративно-ужиткове мистецтво».

І місце виборола викладач кафедри мистецьких дисциплін Белецька Н.Г. у VIII Міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Talent Fest» (номінація «Прикладне та образотворче мистецтво») у категорії «викладачі».

Студентки 41-М групи

ХХІІІ Міжнародний фестиваль-конкурс студентської художньої творчості «Барви осені-2020» приніс студентці 41-М групи Посвалюк Ангеліні  та студентці 21-М групи Поповській Яні дипломи переможців у номінаціях «За громадянську позицію» та «За піднесення соціально важливих тем засобами мистецтва».

Цьогоріч у рамках декади гуманітарно-педагогічного факультету викладачі кафедри мистецьких дисциплін разом зі студентами підготували багато цікавих і різноаспектних заходів в режимі онлайн. Зокрема, всіх бажаючих запросили до перегляду тематичного відеоконцерту «Я народився разом із весною, щоб все живе будить від сну…», приуроченого 90-й річниці від дня народження українського композитора і поета Олександра Білаша.

– Справді, в Україні, та й, власне, за кордоном, коло шанувальників творчості Олександра Білаша величезне, – розповідає завідувач кафедри Надія Белецька. – Адже практично всі його пісні торкають душу, наповнюють її теплом і щемним сумом, змушують зупинитися й заглибитись у себе. Цей відеоконцерт викликав хвилю позитивних емоцій в усіх слухачів, а комусь уперше відкрив дивосвіт музично-пісенної творчості талановитого композитора і поета Білаша.

А днями наш коледж став співорганізатором Всеукраїнського вебінарію «Інновації в мистецькій освітній галузі: теорія і практика»  для вчителів мистецтва, науково-педагогічних працівників ЗВМО. Дуже приємно, що захід викликав великий інтерес мистецько-педагогічної спільноти України.  Кількість зареєстрованих на участь у науково-практичному зібранні сягнула понад 700 осіб. Серед учасників вебінару були представники Вінниччини, Дніпропетровщини, Донеччини, Житомирщини, Закарпаття, Одещини, Полтавщини, Рівненщини, Хмельниччини, Чернігівщини, а також Києва, Львова, Херсона, Луцька, Миколаєва, Івано-Франківська, Дніпра, Запоріжжя, Кременця, Переяслава, Краматорська, Бердянська, Умані, Маріуполя, Ніжина, Харкова та ін. Безперечно, така різноманітна географія учасників свідчить про посилену увагу і небайдужість широкої громадськості до нинішніх проблем мистецької освіти та актуальність запропонованих для обговорення тем. Сподівання організаторів науково-практичного зібрання виправдалися: на сьогодні ми маємо понад 1400 переглядів вебінару на каналі «Ютуб», сотні коментарів зі словами вдячності та підтримки таких заходів.

Користуючись нагодою, хочу подякувати через газету «Вінниччина» викладачам інформатики коледжу Сергію Вікторовичу Зеленюку, Ірині Юріївні Слободянюк та Ніні Олександрівні Ляхнович за якісну і професійну технічну підтримку в проведенні всіх наших заходів у дистанційному режимі.

Все вищезазначене засвідчує, що за цифровими технологіями майбутнє, ба більше – це наша реальність! Зробімо їх нашою новою суперсилою!

Віктор Зеленюк

м. Бар

На фото: Учасники майстер-класу “Живопис вовною”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Передзвоніть мені